اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۹
رییس سازمان اداری و استخدامی کشور تاکید کرد:

تمام کارکنان و ارباب‌رجوعان باید از ماسک استفاده کنند

تمام کارکنان و ارباب‌رجوعان باید از ماسک استفاده کنند

رییس سازمان اداری و استخدامی کشور گفت: باتوجه به کاهش میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در ادارات از سوی کارکنان و ارباب‌رجوعان، رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی ضروری است و در صورت بروز تخلف، برخوردی جدی می‌شود.

«جمشید انصاری» در بخشنامه جدیدی ضمن تاکید بر رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی گفت: تمام مدیران و مسئولان ادارات موظفند کارکنان خود را در خصوص علائم، شرایط و ویژگی‌های بیماری کرونا و انجام اقدامات پیشگیرانه آموزش دهند و آنان را توجیه کنند.

وی افزود: مدیران باید وضعیت بیماری را بین کارکنان خود به طور مستمر پایش و از حضور افرادی که دارای علائم بیماری هستند، جلوگیری کنند.

رییس سازمان اداری و استخدامی گفت: تمام کارکنان و ارباب‌رجوعان باید از ماسک استفاده کنند، همچنین ارائه خدمات باید به صورت الکترونیکی یا از طریق میز خدمت باشد و درصورتی که برای خدمتی حضور ارباب‌رجوع اجتناب‌ناپذیر است، دستگاه‌ها باید از طرق مناسب از قبیل نوبت‌دهی برای حضور، حذف مراحل و فرآیندهای غیرضروری، انجام بخشی از امور از طریق پست و سایر روش‌های غیرحضوری، فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت کنند.

براساس این بخشنامه دستگاه‌ها از ارائه خدمات به مراجعانی که دستورالعمل‌های بهداشتی، به‌ویژه استفاده از ماسک را رعایت نمی‌کنند، خودداری کنند.

همچنین مدیران به صورت جدی با تخلفات احتمالی کارکنان درخصوص رعایت ضوابط ابلاغی اقدام و نسبت به اعمال مجازات‌های پیش‌بینی‌شده اقدام کنند./ایرنا

کپی