اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹

کسانی که واکسن آنفلوانزا دریافت می‌کنند کمتر در معرض ابتلا به کرونا هستند

کسانی که واکسن آنفلوانزا دریافت می‌کنند کمتر در معرض ابتلا به کرونا هستند
آرزوکیهان

محققان سازمان عفونت و بیماری‌های واگیردار اعلام کردند که با بررسی آنفلوانزا و کرونا در ۴ کشور بلژیک، ایتالیا، نروژ و اسپانیا روشن شد که افرادی که واکسن آنفلوانزا دریافت می‌کنند کمتر در معرض ابتلا به کرونا هستند.

به گزارش ایران آنلاین به نقل از هلث، به گفته این محققان افرادی که واکسن آنفلوانزا دریافت نکرده و در حال حاضر مبتلا به آنفلوانزا هستند در خطر بیشتری در مقابل کرونا قرار دارند.
در حالیکه اغلب کشورها با توجه به سردی هوا نگران شیوع آنفلوانزا و کرونا و تداخل دو بیماری با هم هستند روشن شد که واکسن آنفولانزا قادر است میزان ابتلا به کرونا را کاهش دهد.
این تیم با همکاری موسسه عفونی ماکس پلانک در برلین اعلام کرد با توجه به یافته‌ها نیاز به افزایش واکسیناسیون آنفلوانزا در طیف گسترده وجود دارد تا نه تنها عامل مقابله با آنفلوانزا باشد بلکه از ابتلا به ویروس کرونا نیز جلوگیری کند.
مطالعه جدید روشن کرد در صورت ابتلای مردم به آنفلوانزا و نزدن واکسن آنفلوانزا میزان ابتلا به کرونا در زمان دوره‌‌ای آنفلوانزا ۲. ۵ برابر افزایش خواهد یافت.
دکتر «ماتیو دومنک» از موسسه زیست شناسی ماکس پلانک به رویترز گفت: به طور مثال در ایتالیا میزان بالای واکسیناسیون آنفلوانزا سبب کاهش چشمگیر مرگ و میر ناشی از کرونا بوده است و در آمریکا بررسی پرونده ۱۱۷۰۰ نفر که واکسن آنفلوانزا دریافت کرده‌‌اند نشان داد که آزمایش کرونای آنها منفی بوده است.
پزشکان معتقدند که واکسن آنفلوانزا علاوه بر مقابله با این بیماری می‌تواند میزان حساسیت بیشتر و عوارض ناشی از ابتلا به کرونا را نیز کاهش دهد.

اخبار ویروس کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

 

 

 

کپی