اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲ آبان ۱۳۹۹
سال 1345(نیمه دوم)/ اولین اتوبوس‌های کوچک در خیابان‌های پایتخت

مینی بوس در تهران به‌کار افتاد

مینی بوس در تهران به‌کار افتاد
حسن مجیدی

اولین سرویس اتوبوس‌های کوچک شرکت واحد (امنیبوس) در دو خط ۱۰۷و ۱۱۳ اتوبوسرانی شمیران از روز دوشنبه 18 مهر 1345 بکار افتاد.

 ظرفیت اتوبوس‌های کوچک ۱4 نفر است و بلیت در داخل اتوبوس‌ها بفروش می‌رسد. به رانندگان سرویس‌های اتوبوس کوچک دستور داده شده است حق توقف طولانی در ایستگاه‌های مبدأ و مقصد را ندارند و با هر تعداد مسافر که سوار شد باید حرکت کنند.اتوبوس‌های کوچک همرنگ اتوبوس‌های بنز شرکت واحد و مبدأ آنها با خطوط اتوبوسرانی یکسان است.بکار افتادن سرویس امنیبوس، مرحله دوم اجرای طرح جدید اتوبوسرانی است که به منظور تأمین رفاه آن دسته از مسافران اتوبوس که عجله دارند و در عین حال قادر به پرداخت کرایه تاکسی نیستند به مورد اجرا گذاشته شده است.استفاده از سرویس اتوبوس‌های کوچک در دو خط شمیران آزمایشی است و بعداً در کلیه خطوط اتوبوسرانی دایر خواهد شد.
مقامات شرکت واحد اعلام کردند:بتدریج که اتوبوس‌های کوچک آماده و تحویل گردد، در خطوط اتوبوسرانی بکار خواهد افتاد. طبق آموزشی که به رانندگان اتوبوس‌های کوچک داده شده است آنها وظیفه دارند دائم درحرکت باشند و به انتظار تکمیل ظرفیت در ایستگاه‌ها معطل نشوند به این ترتیب جا برای مسافران ایستگاه‌های بین راه نیز وجود خواهد داشت.کار اتوبوس‌های کوچک از ساعت شش و نیم صبح آغاز می شود   و تا ساعت ۱۲ شب ادامه می‌یابد.
مجله بامشاد- یکشنبه 8 آبان 1345
کپی