اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۳ آبان ۱۳۹۹

کلاهبرداری به بهانه نفوذ در سفارتخانه کشورهای اروپایی

کلاهبرداری به بهانه نفوذ در سفارتخانه کشورهای اروپایی

رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران از دستگیری کلاهبرداری که مدعی نفوذ در سفارت کشور‌های اروپایی بود، خبر داد.

 سرهنگ کارآگاه قاسم دستخال گفت: پرونده‌ای مبنی بر کلاهبرداری در بازپرسی دادسرای ناحیه ۳ تهران تشکیل و با دستور قضائی موضوع برای رسیدگی تخصصی به پلیس آگاهی ارسال شد.

وی بیان داشت: شاکی که خانمی جوان بود پس از حضور در پلیس آگاهی اظهار کرد مدتی قبل با شخصی به نام وحید آشنا شدم، او خود را شخصی دارای نفوذ معرفی کرده بود و مدعی بود دارای مصونیت دیپلماتیک از سوی دولت فرانسه است و منصب مهمی در سفارت فرانسه دارد و می‌تواند برای من ویزا و اقامت در کشور فرانسه بگیرد و با تعاریف و اوصافی که از خود بیان می‌کرد من را مجاب کرد تا مبلغ ۲۳۵ میلیون تومان به او بدهم، ولی پس از پرداخت پول دیگر از او خبر ندارم و متوجه شدم وی از من کلاهبرداری و با این ترفند حسابم را خالی کرده است.
رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران عنوان کرد: با ارجاع پرونده به دایره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پایگاه سوم پلیس آگاهی تیمی از کارآگاهان با اقدام به موقع خود ضمن شناسایی مخفیگاه متهم موفق شدند وی را در مخفیگاهش با هماهنگی‌های قضائی در حوالی میدان ونک دستگیر کنند.
این مقام پلیسی گفت: متهم پس از انتقال به پلیس آگاهی ضمن اعتراف به جرم ارتکابی معترف شد، تا کنون بدین شیوه چندین فقره کلاهبرداری از شهروندان در قالب ازدواج و مهاجرت انجام داده است که با استعلام از سامانه‌های پلیس مشخص شد وحید سابقه دار بوده و دارای سابقه کیفری است.
وی در پایان گفت: با اعتراف صریح وحید به جرم کلاهبرداری متهم با صدور قرار قانونی برای کشف سایر جرائم احتمالی و مال باختگان در اختیار پلیس آگاهی قرار دارد./ صدا و سیما 

کپی