اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹

سگ‌ها و گربه‌ها کرونا را از صاحبشان گرفته و منتقل می‌کنند

سگ‌ها و گربه‌ها کرونا را از صاحبشان گرفته و منتقل می‌کنند
آرزوکیهان

محققان کانادایی هشدار دادند افرادی که دارای حیوانات خانگی همچون سگ و گربه هستند می‌توانند کرونا را از صاحبان خود گرفته و به دیگران منتقل کنند.

به گزارش ایران آنلاین به نقل از ساینس، با بررسی انجام شده از ۳۶ خانواده که دارای حیوان خانگی بوده و به ویروس مبتلا شده بودند این موضوع به اثبات رسید.

---

کرونا در بدن سگ‌ها و گربه‌ها به صورت اختلالات تنفسی و بی‌حالی مشاهده شده است. این در حالی است که تاکنون شواهدی مبنی بر اینکه کرونا از طریق حیوانات به انسان منتقل شود وجود نداشته اما به گفته محققان کانادایی این احتمال وجود دارد و تائید شده است.
دکتر «دروتی بینزل» از تیم تحقیقاتی در این باره گفت: با توجه به داده‌های جدید سگ‌ها و گربه‌های زیادی در خانواده‌های مبتلا به کرونا آلوده می‌شوند. ما گربه‌ها و سگ‌های آلوده را مورد مطالعه قرار دادیم در هیچ یک عفونت مشاهده نشد اما برخی علائم دیگر کرونا از حمله اختلالات تنفسی دیده شد. این حیوانات بیماری کرونا را از صاحبان خود دریافت کرده‌‌اند زیرا تمام مدت در کنار صاحب بیمارشان بوده اند.
وی افزود: با این حال نتایج اولیه نشان داد که با توجه به چنین شرایطی پس از آنکه صاحبان بیمار حدود ۲ تا ۳ هفته در خانه مانده و قرنطینه شوند در نهایت آنتی بادی در بدنشان تولید خواهد شد اما در همین زمان حیوانات خانگی شان می‌توانند ناقل بیماری باشند. از آنجائی که آزمایش‌ها روشن کرد که بیماری از انسان می‌تواند به حیوان منتقل شود پس شرایط معکوس نیز وجود دارد و نباید این احتمال را فراموش کرد که صاحبان حیوانات خانگی پس از ابتلا به کرونا باید با دقت عمل بیشتری رفتار کنند تا بیماری از سگ یا گربه شان به دیگران منتقل نشود.

اخبار ویروس کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

کپی