اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱ آبان ۱۳۹۹

تصاویر دیدنی از کشف 200 اسکلت 1500 ساله "آنگلوساکسون ها"

تصاویر دیدنی از کشف 200 اسکلت 1500 ساله "آنگلوساکسون ها"
آرزوکیهان

کارگران حفاری ساخت مسکن های جدید در بریتانیا به طور اتفاقی موفق به کشف 200 اسکلت 1500 ساله آنگلو ساکسون ها در گورستان شنی شدند.

به گزارش ایران آنلاین به نقل از ساینس، آنگلوساکسون ها قبایلی از ژرمن ها بودند که از اوایل سدهٔ ۵ میلادی در جنوب و خاور بریتانیای بزرگ نشیمن داشتند. آن‌ها ملت انگلیس را تشکیل داده و دورهٔ شان تا زمان تصرف منطقه به‌دست نورمن‌ها یعنی سال ۱۰۶۶ ادامه یافت.
آنگلوساکسون‌ها از چند قبیله همانند آنگل، ساکسون، واندال‌ها، لمباردها و گوت‌ها تشکیل شده و اکثراً در انگلستان امروزی در بخش پایین دیوار هادریان  زندگی می کردند.
بنا بر اطلاعات موجود تمامی اسکلت ها به همراه ظروف سفالی و نشانه های آن دوران در منطقه سوفولک بدست آمده اما به گفته باستان شناسان به دلیل جنس خاک که میزان اسیدیته بالایی دارد بخش های زیادی از استخوان ها در گذر زمان از بین رفته و تنها سایه های اسکلت ها به شکل سایه های ماسه ای و تابوت ها در کنار ظروف سفالی قدیمی و دستبندهای باستانی  به چشم می خورد.
سخنگوی تیم باستان شناسی در این ارتباط گفت: این یک کشف بزرگ و مهم ملی است و نشان میدهد این مکان منطقه ای تاریخی به شمار می رود. اغلب یافته ها شکننده است و برای انتقال آنها باید دقت عمل شود.

 

---
---
---
---
کپی