اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

استقبال سوریه از پیشنهاد چین در زمینه امنیت اطلاعات

استقبال سوریه از پیشنهاد چین در زمینه امنیت اطلاعات

دولت سوریه حمایت خود را از طرح جهانی پیشنهادی چین در زمینه امنیت داده‌ها ابراز کرد.

به نقل از  خبرگزاری شین هوآ، وزارت خارجه سوریه در بیانیه‌ای که در آژانس خبری دولتی سانا منتشر شد، اعلام کرد که با توجه به انقلاب اطلاعاتی، اقتصاد دیجیتالی و توجه به چارچوب امنیت داده ها، دولت سوریه به شدت از ابتکار چین در زمینه امنیت داده‌ها حمایت می‌کند.

این طرح در جهت حفظ یک زنجیره امن و پایدار و همچنین مخالفت با از بین بردن زیرساخت‌های اساسی و سوءاستفاده از فناوری اطلاعات برای سایر کشور‌ها خواهد بود.

در بیانیه این وزارتخانه از ابتکار عمل چین به عنوان «گام دیگری که چین به سوی جهانی تحت سلطه برابری در فرصت‌ها، عدالت، آزادی و احترام و حمایت از ملت‌ها و عقاید برداشته » استقبال شده است. این طرح سزاوار حمایت همه کشور‌هایی است که به امنیت داده‌های جهانی و توسعه اقتصاد دیجیتال علاقه‌مند هستند.

در ۸ سپتامبر، چین ابتکار جهانی خود درباره امنیت داده را برای پاسخگویی به مسائل و چالش‌های جدید در زمینه امنیت داده و کمک به حاکمیت دیجیتال جهانی ارائه داد.

این پیشنهاد زمانی ارائه شد که وانگ یی، وزیر امور خارجه چین از طریق ارتباط ویدیویی در سمینار بین المللی حاکمیت دیجیتال جهانی شرکت کردند.  / باشگاه خبرنگاران

کپی