اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱ آبان ۱۳۹۹

باند سارقان خودروهای مزدا3 در کرج متلاشی شد

باند سارقان خودروهای مزدا3 در کرج متلاشی شد

با تلاش کارآگاهان پایگاه یکم پلیس آگاهی استان، سارقان خودروهای مزدا3 با اعتراف به 36 فقره سرقت خودرو ولوازم خودرو در شهرستان "کرج" دستگیر شدند.

 سردار "عباسعلی محمدیان" فرمانده انتظامی استان "البرز" با اعلام این خبر گفت: در پی وقوع 3 فقره سرقت خودروی مزدا 3 در مناطق شمالی شهر"کرج"، رسیدگی به موضوع در دستور کار پایگاه یکم پلیس آگاهی استان  قرار گرفت.

وی افزود: کارآگاهان در بررسی های اولیه خود متوجه شدند، سارقان در ساعات مختلف شبانه روز ابتدا خودروهای مزدا 3 پارک شده در مناطق کم تردد را شناسایی کرده و در یک فرصت مناسب اقدام به سرقت خودروها کرده و پس از جدا کردن لوازم، آن ها را در مناطق بیابانی رها می کردند.

سردار "محمدیان" اظهار داشت: در ادامه کارآگاهان با تلاش های گسترده و انجام اقدامات پلیسی رد پای یکی از سارقان حرفه ای و سابقه دار را در این پرونده مشاهده کردند و با توجه به این که نامبرده مکان مشخصی نداشت، مشخصات او را در اختیار کلانتری های مناطق سرقت قرار دادند.

این مقام انتظامی با بیان این که ماموران کلانتری 30 اسلام آباد شهرستان کرج به محض مشاهده متهم و 3 نفر از همدستانش در عملیاتی غافلگیرانه نامبردگان را دستگیر و به پلیس آگاهی تحویل دادند، تصریح کرد: در بازرسی از مخفیگاه متهمان 2 خودروی مزدا3 سرقتی و مقدار زیادی لوازم خودرو کشف شد.

فرمانده انتظامی استان البرز با اشاره به این که 3 نفر از سارقان مرد و یک نفر از آن ها زن بود، ادامه داد: در بازجویی های تخصصی صورت گرفته، متهمان به 30 فقره سرقت لوازم خودرو، 6 فقره سرقت خودرو مزدا3 و یک فقره موبایل قاپی اقرار کردند.

سردار "محمدیان" با بیان این که تلاش برای شناسایی مال باختگان این پرونده ادامه دارد، خاطرنشان کرد: در ادامه یک نفر مالخر اموال مسروقه اعضای این باند سرقت نیز شناسایی و در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر شد.

فرمانده انتظامی استان البرز در پایان گفت: استفاده از لوازم بازدارنده مانند دزدگیر و قفل پدال و همچنین پارک نکردن خودرو در مناطق خلوت و کم تردد از مهم ترین راه های پیشگیری از سرقت خودرو است.#پلیس 

کپی