اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹
سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد؛

آغاز آزمایش داروی گیاهی افریقایی برای درمان کرونا

آغاز آزمایش داروی گیاهی افریقایی برای درمان کرونا

سازمان جهانی بهداشت (WHO) در حالی پروتکل انجام آزمایش و تحقیق روی نوعی داروی گیاهی را تایید کرد که ماه‌ها پیش رئیس جمهور ماداگاسکار از مقابله نوعی نوشیدنی گیاهی و بومی این منطقه با ویروس کرونا خبر داده بود.

سازمان جهانی بهداشت روز گذشته (شنبه) پروتکل انجام آزمایش روی داروهای گیاهی آفریقایی را که به عنوان روش درمانی احتمالی کروناویروس و بیماریهای همه گیر دیگر معرفی شده اند، تایید کرد. 

با همه گیری بیماری کووید-19 موضوع استفاده از داروهای سنتی برای مقابله با بیماریهای عصر حاضر مطرح شده است و تایید آن مشوقی برای انجام آزمایشات با معیارهای مشابه با آنچه برای مولکول‌های تولید شده در آزمایشگاههای آسیا، اروپا و آمریکا مورد استفاده قرار میگیرد، است.

این موضوع ماه ها پس از آن مطرح شد که رئیس جمهوری ماداگاسکار نوعی نوشیدنی بر پایه گیاه درمنه معرفی کرد که اثربخشی آن در درمان مالاریا تایید شده است.

کارشناسان سازمان جهانی بهداشت و دو سازمان دیگر پروتکل انجام آزمایشات فاز سوم داروی گیاهی را برای درمان بیماری کووید-19 و منشور و مرجعی برای جمع آوری اطلاعات و نظارت بر آزمایشات بالینی داروهای گیاهی مورد تایید قرار دادند.

به گفته کارشناسان سازمان جهانی بهداشت درصورتیکه داروهای سنتی بی خطر و اثربخش باشند این سازمان تولید بومی انبوه آن را توصیه خواهد کرد.

به گزارش مدیکال اکسپرس، با شروع همه گیری بیماری کووید-19 همچون شیوع ابولا در غرب آفریقا ضرورت تقویت سیستم ایمنی و تسریع در انجام تحقیقات و برنامه های توسعه ای از جمله در ارتباط با داروهای سنتی مورد تاکید قرار گرفت./ ایسنا

آیا این چای گیاهی آفریقایی کرونا را درمان می‌کند؟
 

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

 

 

 
کپی