اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۳ آبان ۱۳۹۹

ماجرای قرعه‌کشی طرح اقدام ملی مسکن در زنجان چه بود؟

ماجرای قرعه‌کشی طرح اقدام ملی مسکن در زنجان چه بود؟

معاون مسکن و ساختمان اداره‌کل راه و شهرسازی استان زنجان گفت: قرعه‌کشی طرح اقدام ملی برای ایجاد عدالت در توزیع پروژه‌ها انجام شد.

چند روز پیش در شبکه‌های اجتماعی موضوعی با عنوان ادعای دو نفر نسبت به دریافت دو پیامک متفاوت در قرعه‌کشی طرح اقدام ملی تولید مسکن مطرح شد و تعدادی از متقاضیان نسبت به قرعه‌کشی معترض بودند. برای روشن شدن موضوع، معاون مسکن و ساختمان اداره‌کل راه و شهرسازی استان زنجان در گفت‌وگو با ایسنا توضیحاتی ارائه داد و اظهار کرد: این موضوع آنچنان که در شبکه‌های اجتماعی مطرح شده نیست.

سعید شاهین‌فر افزود: در واقع سامانه در حال تست و به‌روزرسانی بود و به تعدادی از متقاضیان که کمتر از انگشتان دست هستند، دو پیامک ارسال شد. متن پیام اول حاوی این مطلب بود که اولویت اولی که متقاضی آن را انتخاب کرده بود را اطلاع می‌داد و پیامک دوم برای اطلاع‌رسانی نتیجه قرعه‌کشی ارسال شد.

وی ادامه داد: متاسفانه برای این افراد این شبهه ایجاد شد که نتیجه قرعه‌کشی تغییر کرده، در حالی‌که پیام اول فقط برای تست سامانه ارسال شد و نتیجه قرعه‌کشی در آن بیان نشده بود. همچنین ارسال پیامک به هر فرد متقاضی برای این بود که اطلاعات قرعه‌کشی برای هر متقاضی محفوظ باشد.

معاون مسکن و ساختمان اداره‌کل راه و شهرسازی استان زنجان با اشاره به اینکه طرح اقدام ملی تولید مسکن متقاضی‌محور است، تصریح کرد: قرعه‌کشی تعیین واحد برای متقاضیان در پروژه‌ها در این راستا انجام شد تا پروژه‌ها با عدالت بیشتری توزیع شود.

وی یادآور شد: این قرعه‌کشی برای ۳۵۶۰ نفر از متقاضیان ثبت‌نامی دور اول انجام شد و از هر پروژه درصدی برای این مرحله اختصاص یافت و سهمی هم برای مراحل بعدی قرعه‌کشی باقی ماند. لازم به ذکر است امکان تغییر و واگذاری واحدها تا زمان انعقاد قرارداد پیش‌خرید و پیشرفت ۷۰ درصدی پروژه وجود ندارد./ ایسنا

کپی