اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۳ آبان ۱۳۹۹
رییس اتاق بازرگانی استان کرمان خواستار شد

افزایش روابط اقتصادی کرمان و بنگلادش

افزایش روابط اقتصادی کرمان و بنگلادش

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان گفت: استان کرمان هیچ وقت بیش از یک میلیون دلار صادرات به بنگلادش نداشته اما با توجه به پتانسیل هایی که وجود دارد می توان به رقم های خیلی بیش از این رسید و متقابلا واردات از این کشور داشته باشیم زیرا تجارت دو سویه است.

"سیدمهدی طبیب زاده" امروز ۳۰ شهریورماه در نشست "بررسی همکاری های اقتصادی استان کرمان و کشور بنگلادش" اظهار کرد: با توجه به زمینه همکاری هایی که می تواند صورت بگیرد، بازدیدهایی با حضور سفیر بنگلادش در کرمان برنامه ریزی شده است.

وی افزود: امکان تامین چند مورد از اقلام وارداتی کشور بنگلادش از ایران در استان کرمان وجود دارد اما زمینه های همکاری به همین مقدار محدود نمی شود و با توجه به اراده ای که در دو کشور وجود دارد امیدواریم سطح تجارت از این مقدار خیلی کم به رقم قابل توجهی برسد.

طبیب زاه تصریح کرد: استان کرمان هیچ وقت بیش از یک میلیون دلار صادرات به بنگلادش نداشته اما با توجه به پتانسیل هایی که وجود دارد می توان به رقم های خیلی بیش از این رسید و متقابلا واردات از این کشور داشته باشیم زیرا تجارت دو سویه است.

رییس اتاق بازرگانی استان کرمان با بیان اینکه روند رو به رشد بنگلادش را می ستائیم و با توجه به مشترکاتی که داریم امیدواریم از تجربه های موفق دو کشور در امر توسعه استفاده کنیم اظهار کرد: استان کرمان ظرفیت های فراوانی در تولید و خدمات و به ویژه خدمات فنی مهندسی و حتی تولید تکنولوژی دارد و زمینه های همکاری بسیار است و امیدواریم آغاز حرکت جدی برای توسعه روابط باشد.

طبیب زاده خطاب به سفیر بنگلادش گفت: کرمانی ها به میهمان نوازی معروف هستند و امیدواریم این تجربه خوب را در استان کرمان داشته باشید./ ایسنا

کپی