اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۸ آبان ۱۳۹۹

پمپئو موضع کلمبیا علیه دولت ونزوئلا را ستود!

پمپئو موضع کلمبیا علیه دولت ونزوئلا را ستود!

وزیر امور خارجه آمریکا با تقدیر از رئیس‌جمهوری کلمبیا بابت موضعش علیه دولت نیکولاس مادورو به ادامه کمک‌ها برای مبارزه با قاچاق مواد مخدر متعهد شد.

به نقل از خبرگزاری رویترز، مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا در چهارمین مقصد از تور به آمریکای جنوبی گفت، شراکت میان کلمبیا و ایالات متحده در این منطقه نیروی خیر است.

پمپئو در جریان کنفرانس مطبوعاتی مشترک با ایوان دوکو، رئیس‌جمهوری کلمبیا در بوگوتا گفت: «حمایت شما از خوان گوآیدو "رئیس‌جمهوری موقت" ونزوئلا و گذار دموکراتیک در راستای یک ونزوئلای مستقل و آزاد از نفوذ مخرب بسیار ارزشمند است.» 

وزیر خارجه آمریکا از این سفرها برای افزایش فشار بر نیکولاس مادورو، رئیس‌جمهوری ونزوئلا استفاده می‌کند؛ کاراکاس بیش از شش سال است با فروپاشی اقتصادی مواجه است.

در همین حال، بازرسان سازمان ملل متحد این هفته در گزارشی آوردند که دولت مادورو مرتکب نقض‌های حقوق بشری سیستماتیک از جمله کشتارها و شکنجه در حد جرایم علیه بشریت شده است.

رئیس‌جمهوری کلمبیا هم که مادورو را "دیکتاتور" خطاب کرده و او را گاهی به پناه دادن و حمایت از اعضای گروه‌های شورشی کلمبیا متهم می‌کند، گفت: جامعه بین‌المللی باید برای خاتمه دادن به این وضعیت کاری صورت دهد.

وزیر امور خارجه آمریکا هم گفت، ایالات متحده به تامین تخصص و منابع برای کمک به کلمبیا در مبارزه با قاچاق مواد مخدر ادامه می‌دهد.  / ایسنا

کپی