اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱ آبان ۱۳۹۹
قهرمان اروپا فصل جدید بوندس لیگا را با 8 گل آغاز کرد

بی‌رحم مثل بایرن مونیخ

بی‌رحم مثل بایرن مونیخ

گروه ورزش/ در نخستین بازی از فصل جدید بوندس لیگا جمعه شب تیم فوتبال بایرن مونیخ مدافع عنوان قهرمانی این رقابت‌ها در ورزشگاه آلیانتس آره‌نا میزبان شالکه بود و این تیم را با نتیجه پرگل 8 بر صفر درهم کوبید. باواریایی‌ها که یک ماه پیش با فتح لیگ قهرمانان اروپا دومین سه‌گانه قهرمانی‌شان را کامل کرده بودند، در این بازی خانگی خیلی زود با گلزنی سرژ گنابری پیش افتادند.

 گنابری در دقیقه 4 نخستین گل این بازی را زد و در دقایق 47 و 59 نیز دو گل دیگر به ثمر رساند تا در اولین بازی‌‌اش در فصل جدید هت‌تریک کرده باشد. لئو گورتزکا(19)، روبرت لواندوفسکی آقای گل فصل گذشته(31- پنالتی)، توماس مولر(69)، لروی سانه بازیکن جدید باواریایی‌ها(71) و جمال موسیالا(81) دیگر گل‌های مونیخی ها در اولین بازی‌شان در فصل جدید را به ثمر رساندند تا شاگردان هانسی فلیک در همین ابتدای راه خط و نشانی ترسناک برای رقبا کشیده باشند. در دقیقه 69 بازی لواندوفسکی درون محوطه جریمه شالکه صاحب موقعیت شد اما تکل بلند مدافع حریف مانع از این شد که او ضربه نهایی را بزند ولی لوا بلافاصله بهترین تصمیم ممکن را گرفت و با یک ضربه رابونای تماشایی، توماس مولر را صاحب موقعیت کرد و او هم با ضربه ای نه چندان محکم، گل ششم بایرن را به ثمر رساند. در لحظه به ثمر رسیدن این گل، تصاویر تلویزیونی چهره آلفونسو دیویس، دفاع چپ بایرن را روی نیمکت شکار کردند که حیرت زده ازاین حرکت لواندوفسکی، مشغول تشویق او بود. گنابری بعد از بازی در توئیتی، تصاویری از خود در جریان بازی را در کنار لروی سانه و رابرت لواندوفسکی به اشتراک گذاشت. گنابری در جمله کوتاهی به قهرمانی های مقتدرانه بایرن در فصل گذشته و این پیروزی بزرگ در شروع فصل جدید اشاره کرد. هانسی فلیک سرمربی بایرن مونیخ بعد از پیروزی مقتدرانه تیمش به خبرنگاران گفت:«کار ما بی نظیر بود. قبل از بازی می‌خواستیم این مسابقه معیاری باشد که نشان دهد در این مرحله در چه جایگاهی ایستاده ایم و بازیکنان ما به بهترین شکل ممکن این را نشان دادند. می‌خواستیم نشان بدهیم که در این فصل هم ما مهمترین مدعی هستیم؛ البته این بازی تنها یک بازی بود. بازی اول لیگ. باید آرام آرام جلو برویم ولی خیلی مهم بود که نشان بدهیم در مسیر درست حرکت می کنیم.»
پیش از برگزاری این دیدار، مراسم بهترین های فصل 20-2019 برگزار شد که رابرت لواندوفسکی ستاره لهستانی بایرن مونیخ جایزه بهترین بازیکن فصل گذشته آلمان را دریافت کرد. او فصل گذشته در 31 بازی بوندس‌لیگا 34 گل برای بایرن به ثمر رساند و در لیگ قهرمانان نیز 15 گل زد تا بایرن به یک سه گانه تاریخی برسد. بسیاری معتقدند که اگر اهدای توپ طلای امسال لغو نمی شد، او بیش از هر بازیکن دیگری شایستگی کسب این جایزه را داشت. همچنین هانس دیتر فلیک سرمربی بایرنی ها به عنوان بهترین مربی سال آلمان انتخاب شد. رقابت‌های هفته نخست بوندس‌لیگا دیروز (شنبه) با برگزاری شش بازی دیگر پیگیری شد.

کپی