اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۹

کلمات کلیدی
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود اعلام کرد:

روند نزولی بستری‌های کرونا در شاهرود

روند نزولی بستری‌های کرونا در شاهرود

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شاهرود روند بستری‌های کروناویروس در جمعیت تحت‌پوشش این دانشگاه را نزولی اعلام کرد و با اشاره به خارج شدن هر دو شهرستان تحت پوشش از قرمز کرونایی گفت: در حال حاضر وضعیت شهرستان شاهرود نارنجی و وضعیت شهرستان میامی زرد است.

دکتر رضا چمن در جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات به پاسخ به بحران و ستاد مقابله با کرونا ویروس استان سمنان اظهار کرد: در دو هفته اخیر خوشبختانه از نظر ابتلا به کرونا ویروس در حوزه تحت پوشش این دانشگاه با وضعیت متفاوت‌تری از دیگر نقاط کشور و استان روبرو بوده و شاهد روندی نسبتا نزولی در شمار بستری شدگان بودیم.

وی به تمجید از کمک خیرین و همراهی مردم با علوم پزشکی شاهرود پرداخت و افزود: انتظار داریم که مشارکت خیرین و سازمان‌های مردم نهاد برای مقابله با کرونا ویروس همانند ماه‌های گذشته افزایش و استمرار یابد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شاهرود با اشاره به انکه خوشبختانه همکاری خوب مجموعه استانداری، فرمانداران، صدا سیما، سازمان تبلیغات و ائمه جمعه و جماعات و هیئت های مذهبی در برگزاری سالم مراسم عزاداری محرم را شاهد بودیم ادامه داد: البته باید این نکته را نیز منتظر داشته باشیم که باید منتظر بمانیم تا بدانیم که در این هفته و هفته آینده آمارهای ابتلا به کرونا ویروس در شاهرود و میامی چگونه خواهد شد.

دکتر چمن ضمن ابراز خرسندی از احساس مسوولیت و همراهی رسانه‌های استان گفت: در مجموع همکاری مردم، رسانه‌ها و نهادهای دولتی و غیردولتی در شرق استان برای مقابله با کرونا ویروس مطلوب است‌.

وی با اشاره به خطر افزایش بیماری‌های واگیردار در فصول سرد سال گفت: سیاست تبلیغی و فرهنگی برای هشدار شیوع کرونا ویروس و همچنین آنفلوانزا و رعایت دستورالعمل های بهداشتی با جدیت دنبال شود.

این استاد دانشگاه از عملیاتی شدن چند پروژه تحقیقاتی به‌منظور تعیین وضعیت مواجهه و سطح ایمنی در شرق استان سمنان خبر داد و با اشاره به آخرین وضعیت رنگی دو شهرستان تحت پوشش این دانشگاه افزود: در حال حاضر شرایط شهرستان شاهرود براساس رنگ بندی نارنجی و وضعیت شهرستان میامی زرد است و مطابق معمول پایان هر هفته مجددا شرایط ارزیابی و نتیجه اعلام می شود./ ایسنا

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

کپی