اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۶ آبان ۱۳۹۹

بازگشت محدودیت‌های کرونایی به اروپا

بازگشت محدودیت‌های کرونایی به اروپا

با افزایش موارد ابتلا به بیماری کووید19 برخی کشورهای اروپایی به اعمال محدودیت‌های جدید اقدام کردند. اسپانیا، یونان، دانمارک و فرانسه در مناطق کانون شیوع کروناویروس اقدام به اعمال محدودیت‌های جدید کرونایی کرده‌اند. همچنین در ایتالیا مقامات بهداشت و درمان هشدار داده‌اند که میانگین سنی مبتلایان به ویروس کرونا در حال افزایش است که همین امر با افزایش موارد بستری در بیمارستان‌ها و فوت بیماران همراه خواهد بود.

 طی دو ماه گذشته موارد جدید ابتلا به طور پیوسته در بیشتر مناطق اروپا رو به افزایش بوده و در مدت دو هفته گذشته بیش از نیمی از کشورهای اروپایی با افزایش بیش از 10 درصدی موارد ابتلا مواجه بوده‌اند. روز جمعه به ساکنان مادرید در اسپانیا گفته شد که قادر نخواهند بود محله خود را بدون دلیل موجه ترک کنند. همچنین پارک‌ها بسته می‌شوند و مغازه ها و رستوران‌ها با یک دوم ظرفیت فعالیت خود را ادامه می‌دهند.
در فرانسه نیز که با افزایش موارد جدید ابتلا روبرو بوده محدودیت‌های بیشتری در شهر «نیس» اعمال شده است. تجمع بیش از 10 نفر در تمامی اماکن عمومی ممنوع اعلام شده و ساعات فعالیت کافه‌ها محدود شده است. روز جمعه بیش از 13 هزار و 200 مورد جدید ابتلا در فرانسه ثبت شده که از زمان شروع همه‌گیری بیماری بیشترین آمار طی یک روز بوده است.
یونان نیز محدودیت‌های شدیدتری را در منطقه آتن اعمال کرده و به انجام تست‌های تشخیصی و ایجاد هتل‌های مخصوص برای قرنطینه مبتلایان سرعت داده است. همچنین فعلاً تجمع بیش از 9 نفر در پایتخت یونان به استثنای رستوران‌ها و کافه‌ها ممنوع خواهد بود. به گزارش اسکای نیوز، مقامات دانمارک نیز پس از ثبت 454 مورد جدید ابتلا طی یک روز تجمع افراد را از 100 نفر به 50 نفر محدود و به محدود کردن ساعت فعالیت رستوران‌ها و کافه‌ها  نیزاقدام کرده اند.
بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس هم از وقوع موج دوم کرونا در سراسر کشور خود خبر داده و آن را اجتناب‌ناپذیر دانسته است. اظهارات وی در حالی منتشر شده که طی ۲۴ ساعت گذشته 4 هزار و 322 مورد جدید ابتلا به کرونا در انگلیس تأیید شده و تقریباً هزار نفر نسبت به آمار روز قبل از آن، افزایش یافته است.
کپی