اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱ آبان ۱۳۹۹

فردا؛

آبرسانی به ۲۴ روستای چرداول با حضور وزیر نیرو به بهره برداری می‌رسد

آبرسانی به ۲۴ روستای چرداول با حضور وزیر نیرو به بهره برداری می‌رسد

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان ایلام گفت: پروژه آبرسانی به ۲۴ روستای شهرستان چرداول فردا در قالب پویش هر هفته الف - ب - ایران از طریق ویدیوکنفرانس توسط وزیر نیرو افتتاح می شود.

نورالله تیموری  اظهار کرد: در بیست و یکمین هفته از پویش (الف - ب - ایران "ساخت و سازها و ساز و کارها"  فردا یکشنبه ۳۰ شهریور ماه با حضور وزیر نیرو در همدان و در آیین افتتاح همزمان طرح های آبرسانی به ۴۰۰ روستا در ۲۰ استان کشور، آبرسانی به ۲۴ روستای شهرستان چرداول استان ایلام نیز با اعتباری بالغ بر ۵۸ میلیارد ریال به صورت ویدئو کنفرانس به بهره برداری می رسد.

وی افزود: برای اجرای این پروژه دو باب مخزن به حجم یک هزار متر مکعب، ۱۶ کیلومتر شبکه توزیع و ۱۸ کیلومتر خط انتقال احداث و اجرا شده است.

تیموری با بیان اینکه اعتبارات این پروژه ها از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی است، یادآور شد: با بهره برداری از این پروژه آبرسانی در شهرستان چرداول یک هزار خانوار با جمعیت بالغ بر  چهار و ۲۰۰ نفر از نعمت آب سالم و بهداشتی بهره مند خواهند شد.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی اداره کل آب و فاضلاب استان ایلام، تیموری گفت:  تعداد ۱۲۵ روستایی استان که قبلا به صورت سیار آبرسانی می شدند هم اکنون به ۲۲ روستا رسیده و طبق برنامه ریزی های صورت گرفته و تخصیص به موقع اعتبارات طی ۲ سال آینده این عدد به صفر خواهد رسید و تمام روستاهای ایلام به اولین استان دارای آب قابل شرب تصفیه شده کشور خواهد بود.

۹۸.۵ درصد از جمعیت روستایی با جمعیتی بیش از ۱۷۰ هزار نفر در ۴۹۸ روستای این استان تحت پوشش خدمات شرکت آب و فاضلاب روستایی هستند./ ایسنا

کپی