اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹

پیمان معادی در ششمین چالش بین المللی سینما

پیمان معادی در ششمین چالش بین المللی سینما

پیمان معادی که اخیرا برای بازی در نقش اصلی فیلم «تست» ساخته «گوین هود» کارگردان برنده اسکار انتخاب شده، پیش از این سابقه بازی در چندین اثر سینمای بین المللی و هالیوودی را نیز در کارنامه سینمایی دارد.

 معادی در فیلم جدید «تست» که با اقتباس از رمان کوتاهی با همین عنوان نوشته «سیلوین نوول» ساخته خواهد شد در نقش مهاجری بازی خواهد کرد که باید در تست های ارزیابی شهروندی شرکت کند و «جان بویگا» بازیگر شناخته شده آمریکایی هم در نقش روانشناس ناظر این تست مقابل دوربین خواهد رفت.

معادی که در سال ۲۰۱۱ و بازی در فیلم موفق و برنده اسکار «جدایی» ساخته اصغر فرهادی چهره شده، در سال ۲۰۱۴ و در فیلم «کمپ ایکس-ری» اولین تجربه سینمایی بین المللی خود را با بازی در نقش یک زندانی به نام علی دربازداشتگاه گوانتانانو ثبت کرد. «کریستین استورات» در کنار معادی بازیگران این فیلم به کارگردانی «پیتر ستلر» بودند که با بودجه یک میلیون دلاری به فروش بالغ بر ۶۰ میلیون دلار در گیشه جهانی دست یافت.

او در سال ۲۰۱۵ در فیلم «آخرین شوالیه» در کنار بازیگران سرشناسی چون «مورگان فریمن» و «کلایو اوون» بازی کرد. این فیلم به کارگردانی «کازوکی کی را» درباره گروهی است که در پی انتقام گرفتن قتل استادشان به دست یک وزیر فاسد هستند. معادی دراین فیلم در نقش امپراتور بازی کرد. او سال بعد آن و در سومین حضور بین المللی سینمایی خود در درام جنگی و اکشن «۱۳ ساعت: سربازان مخفی بنغازی» ساخته «مایکل بی» در نقش کارمند لیبیایی سفارت آمریکا  بازی کرد.

---

اکشن «شش زیرزمینی» دیگر ساخته «مایکل بی» در سال ۲۰۱۹، تجربه بعدی بین المللی معادی بود که «رایان رینولدرز»، «ملاین لوران» و «بن هاردی» از جمله دیگر بازیگران بودند که با هزینه ۱۵۰ میلیون دلار ساخته و از طریق شبکه نتفلیکس عرضه شد و البته نتوانست انتظارات را برآورده کند.

معادی امسال با فیلم فرانسوی «شیفت شب» در بخش نمایش‌های ویژه هفتادمین جشنواره بین‌المللی فیلم حضور داشت. این فیلم به کارگردانی «آن فونتن» روایتگر داستان سه پلیس با بازی «عمر سی»، «ویرجینی افریا» و «گرگوری گادبیوس» است که در یکی از ماموریت غیرمعمول شبانه خود باید یک مهاجر تاجیکستانی (با بازی پیمان معادی) را به فرودگاه ببرند اما متوجه می‌شوند فرد مهاجر در کشورش به مرگ محکوم شده است و این سه نفر با یک دو راهی اخلاقی مواجه می‌شوند و یک شب وقت دارند تا تصمیم نهایی خود را در این باره بگیرند.

---

او همچنین بازی در ۹ اپیزود از مینی سریال «آن شب» و سه اپیزود از سریال معروف و جدید «وست ورلد» از محصولات شبکه «HBO» را نیز در کارنامه دارد.

معادی که در سال ۲۰۱۱ هم برای بازی در فیلم «جدایی» برنده خرس نقره ای بهترین بازیگر مرد شد، سال گذشته جایزه دستاورد سینمایی جشنواره فیلم استکهلم را دریافت کرد./ایسنا

کپی