اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۳ آبان ۱۳۹۹

معامله کاغذی تریلیاردی طلاهای آب شده

معامله کاغذی تریلیاردی طلاهای آب شده

فرمانده انتظامی استان اردبیل از دستگیری 2 مخل امنیت و نظم اقتصادی که به صورت کاغذی و خارج از عرف بیش از 6 تریلیون طلای آب شده را معامله کرده بودند؛ خبر داد.

سردار "هوشنگ حسینی"  اظهار داشت: در تداوم اجرای طرح تشدید مبارزه با مخلان نظم و امنیت اقتصادی و پیشگیری از فعالیت های مجرمانه آنان در برهم زدن ثبات بازار، کارآگاهان اداره مبارزه با جرایم اقتصادی و عملیات ویژه پلیس آگاهی اردبیل با انجام بررسی های تخصصی و کارهای اطلاعاتی پی به این موضوع بردند که 2 نفر به صورت کاغذی و خارج از عرف بازار اقدام به معامله مقدار قابل توجهی طلای آب شده در بازار زرگران اردبیل کرده اند.

وی با اشاره به اینکه این 2 نفر فاقد پروانه کسب بوده و با سوء استفاده از نوسانات بازار فعالیت مجرمانه انجام می دادند؛ افزود: با هماهنگی قضائی و در عملیاتی ویژه هر 2 مجرم دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی استان اردبیل از انجام بازجویی های پلیسی از مجرمان خبر داد و گفت: با ارائه دلایل و مستندات قانونی مجرمان لب به سخن گشوده و به انجام معامله کاغذی  و صوری و خارج از عرف مقدار زیادی طلا به ارزش 6 تریلیون و 493 میلیارد و 990 میلیون ریال اعتراف کردند.

سردار حسینی با بیان اینکه فعالیت این 2 مجرم مصداقی از ایجاد اختلال در نظم و امنیت اقتصادی و از بین بردن ثبات بازار است؛ تصریح کرد: برخورد پلیس با مخلان امنیت و نظم اقتصادی قاطع و منطبق با قانون خواهد بود.#پلیس 

کپی