اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۸ آبان ۱۳۹۹
توصیه روسیه به داوطلبان تزریق آزمایشی واکسن کرونا؛

پس از واکسیناسیون باردار نشوید

پس از واکسیناسیون باردار نشوید

وزارت بهداشت روسیه در بخشی از توصیه نامه‌ای که برای داوطلبان تزریق آزمایشی واکسن کرونا در این کشور صادر شده به ممنوعیت بارداری پس از واکسسناسیون اشاره کرده است.

در توصیه نامه واکسن کرونا که توسط خبرگزاری ریانووستی روسیه منتشر شد به زنانی که در آزمایش واکسن کرونا ازنوع اسپوتنیک وی شرکت کردند توصیه شده است که باردار نشوند.

در ادامه گفته شده است: اگر شما در آزمایش واکسن کرونا شرکت می کنید باید در طول سه ماه پس از واکسیناسیون، از باردار شدن خودداری کنید و به نوزاد شیر ندهید و از تحویل تخمک برای بارداری مصنوعی نیز خودداری کنید.

به افرادی که باردار باشند واکسن کرونا زده نمی شود.

به مردان هم توصیه شده است در طول سه ماه از بچه دار شدن بپرهیزند.

داوطلبانی که واکسیناسیون کرونا می شوند تا سه روز پیش از واکسن نباید مشروبات الکلی مصرف کرده باشند و در طول تحقیقات هم باید از مصرف هرگونه نوشیدنی الکلی پرهیز کنند ضمن اینکه افراد سیگاری هم نباید روزی ۱۰ نخ سیگار بیشتر بکشند.

افرادی که واکسن زده اند در طول مدت تحقیقات پس از تزریق، تقویمی برای وضع سلامتی خود تنظیم می‌کنند و هر روز حال خود را در آن ثبت خواهند کرد.

در زمان حاضر سه هزار نفر در واکسیناسیون آزمایشی واکسن کرونا در روسیه شرکت دارند و در همین حال واکسن اسپوتنیک وی به همه مناطق روسیه ارسال شده است و واکسیناسیون عمومی در آینده نزدیک آغاز خواهد شد./ ایرنا

تلاش‌های جهانی برای تولید واکسن کرونا به کجا رسیده‌است؟

جزئیات تازه‌ای از واکسن روسی کرونا منتشر شد

توزیع عمومی واکسن روسی کرونا
 

اخبار ویروس کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

 

 

 

 

کپی