اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۹ آبان ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

قطر و ایتالیا همکاری نظامی را گسترش می‌دهند

قطر و ایتالیا همکاری نظامی را گسترش می‌دهند

"خالد بن محمد العطیة" وزیر دفاع قطر در دیدار با "لورینزو غویرینی" همتای ایتالیایی خود، راه‌های تقویت و پیشبرد همکاری‌های دفاعی و نظامی میان دو کشور را بررسی کردند.

به گزارش خبرگزاری قطر "قنا"، این دیدار دیروز (جمعه) طی سفر العطیه به رم پایتخت ایتالیا، انجام شده است . 

بر اساس این گزارش، العطیه در حاشیه این دیدار در مراسم راه‌اندازی خط تولید کشتی‌ها و قایق‌های نظامی ساخته شده برای قطر در ایتالیا شرکت کرد.

العطیه کشتی مدل " کورفیت " با نام " الزباره " و قایق‌های گشتی زنی با عنوان " مشیرب " را طی بازدیدش از حوضچه ساخت کشتی‌های ویژه در کارخانه " فینکانتیبری" در شهر "موجیانو" در ایتالیا دیدن کرد.

قطر هم اکنون به عنوان اولین کشور عرب حوزه خلیج فارس خود را آماده می‌کند تا در چارچوب تلاش‌ها برای تقویت توان نظامی خود، ناوگان زیردریایی و ناوهای هواپیمابر تشکیل دهد.

مجله آمریکایی " فوریس " چندی پیش اعلام کرد که قطر به زودی به عنوان اولین کشور عرب حوزه خلیج فارس صاحب زیردریایی و ناوهای هواپیمابر خواهد شد.

قطر چندی پیش به منظور تاسیس یک پایگاه دریایی قراردادی به ارزش ۵ میلیارد یورو با شرکت ایتالیایی فینکانتیری سازنده کشتی‌های نظامی و زیردریایی‌های پیشرفته منعقد کرد.

شرکت مزبور در ژوئن ۲۰۱۶ با وزارت دفاع قطر جهت ساخت هفت کشتی سطحی در حوضچه کشتی‌های ایتالیایی متعلق به این شرکت قراردادی به ارزش ۴ میلیارد یورو امضا کرد.  / ایرنا

کپی