اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱ آبان ۱۳۹۹
معاون علوم پزشکی گیلان:

تاکنون تست کرونای دانش آموزان منفی بوده است

تاکنون تست کرونای دانش آموزان منفی بوده است

معاون علوم پزشکی گیلان، با بیان اینکه از بین موارد مشکوک به کرونا در دانش آموزان تست مثبت نداشتیم، گفت: والدین دانش آموزان مشکوک را به مدرسه نفرستند.

دکتر آبتین حیدرزاده با اشاره به بازگشایی مدارس از ۱۵ شهریورماه، اظهار کرد: تاکنون دانش آموزی نداشتیم که به مدرسه رفته و در کلاس ها حاضر شده باشد و تست کرونای او مثبت اعلام شود.

وی با بیان اینکه از بین موارد مشکوک به کرونا تست مثبت نداشتیم، افزود: کنترل و پیگیری مدارس روزانه ادامه دارد و در صورت مشاهده دانش آموز مشکوک، اقدامات لازم را انجام خواهیم کرد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، کنترل کرونا در دانش آموزان را دارای سه مولفه دانست و خاطرنشان کرد: سیستم بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی، نظام آموزش و پرورش و مربیان و معلمان و والدین باید از دانش آموزان مراقبت کنند.

حیدرزاده، از والدین و اولیای مدرسه خواست در صورت مشاهده علائمی در دانش آموزان در هر پایه دال بر ابتلا به کرونا با سامانه ۴۰۳۰ تماس بگیرند، یادآور شد: والدین دانش آموزان مشکوک را به مدرسه نفرستند، زیرا این دانش آموزان اول باید تست کرونا دهند تا اقدامات لازم صورت گیرد.

معاون بهداشتی علوم پزشکی گیلان عنوان کرد: بی تردید با کاهش مسافرت ها و رعایت جدی اصول بهداشتی، این بیماری در استان به سمت کنترل پیش می رود./ ایسنا

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

کپی