اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱ آبان ۱۳۹۹

به زودی وارد موج سوم کرونا می‌شویم

به زودی وارد موج سوم کرونا می‌شویم

رئیس مرکز اورژانس و فوریت‌های پزشکی البرز گفت: اگر اهمیت رعایت پروتکل‌های بهداشتی را جدی نگیریم به زودی وارد موج سوم بیماری می‌شویم که با توجه به خستگی کادر بهداشت و درمان کنترل آن سخت خواهد شد.

مهرداد بابایی روز شنبه ۲۹ شهریور در جمع خبرنگاران، با اشاره به روند صعودی تعداد بیماران کرونایی بستری شده در بیمارستان‌های استان اظهار کرد:  از سه هفته پیش تا کنون شاهد افزایش تعداد کرونایی‌های بستری شده در استان هستیم.

وی افزود: اگر اهمیت رعایت پروتکل‌های بهداشتی را جدی نگیریم به زودی وارد موج سوم بیماری می‌شویم که با توجه به خستگی کادر بهداشت و درمان کنترل آن سخت خواهد شد.

این مسئول توضیح داد: در بازدیدی که دیروز از سطح شهر داشتم، حضور مردم به گونه‌ای بود که انگار شرایط عادی است و خبری از بیماری کرونا نیست.

بابایی اضافه کرد: شدت شیوع کرونا با توجه به عوامل مختلف مثل جمعیت هر استان، آب و هوا، میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی و... متفاوت است و علاوه بر این از آنجایی که تمام زوایای این بیماری هنوز شناخته  نشده کنترل آن به سادگی امکان پذیر نیست.

وی ادامه داد: در تمام دنیا برای کنترل این ویروس از روش جلوگیری از تجمعات و رعایت پروتکل‌های بهداشتی استفاده شده و نتیجه مثبتی هم داشت ولی متاسفانه مردم ما آن طور که باید و شاید این اصول را رعایت نمی‌کنند.

رئیس مرکز فوریت‌های پزشکی و اورژانس البرز در پاسخ به اینکه چرا مسئولان استان در شرایط موجود نسبت به اعمال محدودیت اقدام نمی‌کنند، گفت: تصمیم گیری در مورد برخی موارد مثل بازگشایی مدارس، تعطیلی صنوف و ... از عهده ستاد استانی کرونا خارج است و باید از طریق ستاد ملی کرونا ابلاغ شود.

وی افزود: از مردم درخواست می‌شود در شرایط فعلی به فکر سلامت خود باشند چون تا زمان عرضه واکسن موثر کرونا استفاده از ماسک، شستشوی مستمر دست‌ها و عدم حضور در تجمعات تنها راه‌های جلوگیری از ابتلا به این ویروس هستند./ ایسنا

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

کپی