اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۹

پنتاگون نیرو‌های بیشتری به سوریه اعزام می‌کند

پنتاگون نیرو‌های بیشتری به سوریه اعزام می‌کند

بنا بر اعلام شبکه ان‌بی‌سی، وزارت دفاع آمریکا به منظور مقابله با نیرو‌های روسیه، نظامیان بیشتری را به سوریه اعزام می‌کند.

به نقل از ان بی سی، وزارت دفاع آمریکا از استقرار نظامیان بیشتر این کشور در سوریه خبر داد.

سه مقام دفاعی آمریکا در پنتاگون اعلام کردند این کشور نظامیان بیشتری را در خاک سوریه مستقر خواهد کرد. این نیرو‌ها مازاد بر نزدیک به هزار سرباز آمریکا در شمال شرقی سوریه خواهند بود.

بنا به گفته مقامات پنتاگون، تشدید درگیری‌ها میان نظامیان آمریکا و روسیه علت این تصمیم عنوان شده است. شبکه ان بی سی به نقل از منابع مطلع گزارش داد نظامیان جدید با هدف منصرف کردن روس‌ها از حضور در مناطق شرقی سوریه، محل استقرار نیرو‌های آمریکا و دموکراتیک سوریه، راهی این کشور می‌شوند.

چندی پیش سخنگوی فرماندهی مرکزی آمریکا از اقدامات روسیه علیه مواضع این کشور در سوریه انتقاد کرد و آن را تحریک آمیز خواند.

جیمز جفری، نماینده دولت آمریکا در امور سوریه اخیرا گفت حضور نظامیان آمریکایی در میادین نفتی سوریه قانونی است. جفری تاکید کرد: حضور ما در میادین نفتی سوریه قانونی است. من بر این باورم این اقدام مغایرتی با حقوق بین الملل ندارد. ما هیچ کار غیرقانونی انجام نداده ایم.

چندی پیش دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا علی رغم وعده خود برای خروج نظامیان کشورش از سوریه، از باقی ماندن نظامیان این کشور در میادین نفتی سوریه در شرق رود فرات خبر داد. جایی که ۹۰ درصد از ذخایر نفتی سوریه در آنجا قرار دارد.  / باشگاه خبرنگاران

کپی