اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۳ آبان ۱۳۹۹

فراخوان ارسال مقاله به همایش بین المللی مطالبات حقوقی- بین المللی دفاع مقدس

فراخوان ارسال مقاله به همایش بین المللی مطالبات حقوقی- بین المللی دفاع مقدس

مسعود اخوان فرد از آغاز فراخوان ارسال مقاله به همایش بین‌المللی مطالبات حقوقی - بین‌المللی دفاع مقدس خبر داد.

مسعود اخوان فرد دبیر کمیته علمی «همایش بین‌المللی مطالبات حقوقی- بین‌المللی دفاع مقدس» با اعلام خبر فراخوان دریافت مقاله گفت: همایش بین‌المللی مطالبات حقوقی- بین‌المللی دفاع مقدس در تاریخ پنجم و ششم اسفندماه 1399 به همت پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس شهید حاج قاسم سلیمانی و با مشارکت وزارت امور خارجه، قوه قضائیه، دانشگاه‌های تهران، علامه طباطبایی، امام صادق (ع)، شهید بهشتی و سایر مراکز علمی، سازمان‌های کشوری و لشکری در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار خواهد شد.

معاون اسبق حقوقی و بین‌المللی سازمان انرژی اتمی اظهارداشت: ما تلاش می‌کنیم در این همایش بین‌المللی به چارچوب‌هایی دست پیدا کنیم که برای وزارت امور خارجه و قوه قضائیه در پیگیری مطالبات حقوقی- بین‌المللی دفاع مقدس و همچنین ترور شهید سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس کمک کند.

اخوان فرد با تأکید بر ضرورت ایجاد جبهه حقوقی- بین‌المللی در جمهوری اسلامی ایران برای پیگیری مطالبات دفاع مقدس و شهادت حاج قاسم سلیمانی گفت: مستندسازی و جمع‌آوری اسناد مربوطه یکی از ضرورت‌های تحقق این موضوع است که امیدواریم در این همایش به آن دست پیدا کنیم.

دبیر کمیته علمی همایش بین‌المللی مطالبات حقوقی- بین‌المللی دفاع مقدس در تشریح ارکان این همایش خاطرنشان کرد: سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح رئیس شورای سیاست‌گذاری این همایش، سرلشکر سید یحیی صفوی رئیس همایش، امیر سرتیپ پورشاسب دبیر همایش و سردار کبیری دبیر کمیته اجرایی همایش هستند.

وی با اشاره ساختار کمیته علمی این همایش گفت: کمیته علمی متشکل از 6 کارگروه با عنوان حقوق، علوم سیاسی و روابط بین‌الملل، اقتصاد، سرمایه انسانی و اجتماعی، محیط‌زیست و سلامت می‌باشد که با حضور اساتید خبره و کاردان تشکیل‌شده است.

اخوان فرد افزود: اساتید و پژوهشگران می‌توانند چکیده مقالات را تا 15 مهرماه و اصل مقالات را تا پانزدهم دی‌ماه 1399 از طریق پایگاه اینترنتی www.paydari.ir ارسال نمایند.

مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس/

کپی