اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۸ آبان ۱۳۹۹

کسانی که آبریزش دارند سرما خورده‌اند، کرونا نگرفته‌اند

کسانی که آبریزش دارند سرما خورده‌اند، کرونا نگرفته‌اند
آرزوکیهان

آخرین مطالعات انجام شده دانشمندان روشن کرده است که افرادی که آبریزش بینی دارند مبتلا به کرونا نیستند و نباید با مبتلایان به کرونا اشتباه گرفته شوند.

به گزارش ایران آنلاین به نقل از ساینس، پروفسور "تیم اسپکتور" از تیم تحقیقاتی کالج لندن در این باره بیان کرد که با بررسی علائم 4 میلیون کاربر و بررسی گزارش علائم بیماری در آنها تاکید کرده است  افرادی که آبریزش بینی مداوم دارند نمی‌توانند به کرونا مبتلا شده باشند بلکه سرما خورده‌اند.

به گفته این پزشک شایع‌ترین علائم کرونا در کودکان در سنین مدرسه خستگی است که تاکنون دیده شده است. این پزشک بیان کرد که این حالت بخصوص در کودکان دیده شده و کودکانی که آبریزش داشته‌اند نیاز به آزمایش بی‌مورد کرونا ندارند.

وی اضافه کرد با توجه به افزایش روز افزون ابتلا به کرونا و درخواست انجام آزمایش کرونا هرج و مرج در بیمارستان‌ها افزایش یافته پس باید دقت کرد که همه افراد نیاز به آزمایش کرونا ندارند.

علائم گزارش شده بیماران کرونایی در کودکان خستگی مفرط و تب و  در بزرگسالان ۸۷ درصد خستگی، ۷۲  درصد سردرد و ۶۰ درصد از دست دادن حس بویایی و چشایی بوده است اما نه کودکان و نه بزرگسالان کرونایی دچار آبریزش نبوده‌اند.

دو هفته پس از بازگشایی مدارس اضطراب ابتلا به کرونا در میان کودکان و خانواده‌هایشان به شدت افزایش یافته است و درخواست برای انجام تست کرونا بالا رفته و خانواده بسیار نگران هستند اما باید توجه داشته باشند اگر فرزندشان آبریزش دارد نگرانی آنها بی‌مورد است.

علائم جدی این بیماری، دشواری در تنفس یا تنگی نفس، درد یا فشار در قفسه سینه، بی‌رمقی و از دست دادن گفتار و یا توانایی حرکتی است که در کنارش تب بالا، سرفه مداوم و از دست دادن حس بویایی و چشایی برای افراد ۶۵-۱۸ سال عنوان شده است.

اخبار ویروس کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

کپی