اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹

یونیسف: کرونا ۱۵۰ میلیون کودک را فقیر کرد

یونیسف: کرونا ۱۵۰ میلیون کودک را فقیر کرد

سازمان جهانی حمایت از کودکان در گزارشی اعلام کرد؛ همزمان با آغاز شیوع ویروس کرونا در جهان تاکنون ۱۵۰ میلیون کودک به جمع فقرای دنیا اضافه شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری ناس، سازمان حمایت از کودکان سازمان ملل (یونیسف) امروز (جمعه) در گزارشی اعلام کرد که همه گیری و شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان باعث شده است ۱۵۰ کودک دیگر به دایره فقر اضافه شوند.

این سازمان در گزارش خود اعلام کرد: از آغاز شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان حدود ۱۵ درصد به تعداد کودکانی که در محرومیت در کشور‌های با درآمد متوسط و پایین زندگی می‌کنند افزوده شده است و تعداد کل این کودکان به یک میلیارد و دویست میلیون کودک رسیده است.

یونیسف با اشاره به اینکه تعداد کودکان فقر روز به روز درحال افزایش است، درباره بحرانی شدن اوضاع به صورت وخیم‌تری در ماه‌های آینده هشدار دارد.

«هنریتا فور» مدیر اجرایی یونیسف، در مصاحبه‌ای اعلام کرد: بیشترین مسئله‌ای که برای ما نگران کننده است، نزدیک شدن به آغاز این بحران از پایان آن است.

او گفت: حجم مشکلات مالی که خانواده‌ها با آن روبرو هستند مسئله فرزندآوری را تهدید می‌کند و در سال‌های اخیر با کاهش تعداد کودکان محروم نمایان‌تر شده است.

در پژوهش مشترک یونیسف و سازمان از کودکان حمایت کن (Save the Children) در ماه مه ۲۰۲۰ انجام دادند درباره پیامد‌های اقتصادی بحران کووید-۱۹ که به فقیر شدن ۸۶ میلیون کودک دیگر تا پایان سال میلادی جاری منجر می‌شود، هشدار داده شد.

بر اساس این پژوهش، اگر تعداد کودکان محروم و فقیر به نسبت سال میلادی گذشته ۱۵ درصد افزایش داشته باشد، تا پایان امسال حدود ۶۷۲ میلیون کودک محروم و فقیر در جهان خواهیم داشت که یک سوم آن در کشور‌های آفریقایی و جنوب آسیایی زندگی می‌کنند.

یونیسف اعلام کرد این آمار با استناد به گزارش‌های بانک جهانی و صندوق بین‌المللی پول و داده‌های جمعیتی حدود ۱۰۰ کشور به دست آمده است و کودکانی که دایره فقر اضافه خواهند شد بیشتر در کشور‌هایی اروپایی و آسیای میانه خواهند بود.

سازمان‌های حمایت از کودکان خواستار اقدام فوری و سازنده برای جلوگیری از خطری شدند که با شیوع کرونا کشور‌های محروم‌تر را تهدید می‌کند و همچنین کاهش پیامدهای همه گیری این بیماری بر تعذیه کودکان را خواستار شدند./ باشگاه خبرنگاران جوان
 

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

 

 

 

 

کپی