اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۶ آبان ۱۳۹۹

بازی های ترامپ با نتایج انتخابات برای فرار از شکست

بازی های ترامپ با نتایج انتخابات برای فرار از شکست

دونالد ترامپ که با توجه به نتایج نظرسنجی‌های اخیر متوجه شده که احتمال شکست وی در انتخابات ۲۰۲۰ افزایش یافته ، روز پنجشنبه در پیامی توییتری گفت: ممکن است هرگز نتایج انتخابات به صورت دقیق مشخص نشود.

ترامپ رییس جمهوری آمریکا در صفحه توییتری خود نوشت: به دلیل حجم زیاد رای های ناخواسته که به رای دهندگان داده می شود، ممکن است امسال نتایج انتخابات سوم نوامبر (۱۳ آبان) هرگز به طور دقیق مشخص نشود.

ترامپ در ادامه افزود: مشخص نشدن نتایج انتخابات همان چیزی است که عده‌ای می‌خواهند. یک فاجعه انتخاباتی دیگر روز گذشته اتفاق افتاد.

رییس جمهوری آمریکا نحوه توزیع برگ های انتخابات میان رای دهندگان را روش دیوانه کننده ای خواند.

ناامیدی ترامپ از نتایج انتخابات ریاست جمهوری درحالی مطرح می شود که نتایج نظرسنجی های اخیر حاکی از پایین بودن امتیاز وی در مقابل جو بایدن در انتخابات است.

در نظرسنجی نشریه هیل که بین روزهای ۵ تا ۸ سپتامبر (۱۵ تا ۱۸ شهریور) انجام شد، نشان می دهد که ۵۳ درصد رای دهندگان آمریکایی می گویند عملکرد دونالد ترامپ را به عنوان رئیس جمهوری قبول ندارند.

همچنین نتایج نظرسنجی نشان می دهد که محبوبیت ترامپ به عنوان رئیس جمهوری به ۴۷ درصد رسیده است.

نظرسنجی جدید هیل بلافاصله بعد از گزارش نشریه آتلانتیک و ماجرای رسوایی ترامپ به دلیل توهین به سربازان کشته شده آمریکا منتشر شده است. ترامپ محتوای گزارش آتلانتیک را رد کرده است.

نشریه آتلانتیک گزارشی از سفر دو سال پیش رئیس‌جمهوری آمریکا به فرانسه منتشر کرد و در آن به نقل از منابع ناشناس اعلام کرد که دونالد ترامپ پیش از آن که در پاریس از گورستان سربازان آمریکایی جان‌باخته در جنگ جهانی اول بازدید کند، آنان را «ساده‌لوح» و «بی‌عرضه» خوانده بود./ ایرنا

کپی