اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱ آبان ۱۳۹۹

سفیر ایران: بحرین پیشمرگ بن‌سلمان شد

سفیر ایران: بحرین پیشمرگ بن‌سلمان شد

سفیر جمهوری اسلامی ایران در آفریقای جنوبی معتقد است که سازش اخیر آل خلیفه با رژیم صهیونیستی در حقیقت پیشمرگ شدن بحرین برای عربستان سعودی است.

مهدی آقا جعفری روز پنجشنبه در حساب کاربری خود در توئیتر با اشاره به سازش اخیر بحرین با رژیم صهیونیستی افزود: پس از اشغال‌نظامی‌ بحرین توسط رژیم‌سعودی در مارس ۲۰۱۱، دولت این کشور در سیاست داخلی و خارجی کاملا مسلوب‌الاراده شده و همه دستورات از ریاض صادر می‌گردد.

سفیر ایران در آفریقای جنوبی با اشاره به اینکه در سازش اخیر امارات متحده عربی و بحرین با رژیم‌صهیونیستی، محمدبن‌سلمان (ولیعد عربستان) به لحاظ برخی ملاحظات فعلا نمی‌تواند به این روند بپیوندد، تصریح کرد: عربستان بحرین را به عنوان پیشمرگ به مسلخ فرستاده است. این سیرک، نه در حقوق‌مشروع‌ملت‌فلسطین و نه در ماهیت تجاوزگری و اشغالگری‌رژیم‌صهیونیستی تغییری ایجاد نمی‌کند.

آقا جعفری خاطرنشان کرد: ملت فلسطین و ملت‌های آزاده جهان تسلیم این شوی‌انتخاباتی‌ ترامپ نخواهند شد و مقاومت تا احقاق حقوق کامل فلسطین ادامه خواهد یافت.

به گزارش ایرنا، توافق سازش که از آن به عنوان «توافق خیانت» یاد شده شامگاه سه‌شنبه گذشته (۲۵ شهریور) میان امارات متحده عربی و بحرین با رژیم صهیونیستی در حضور دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا به صورت رسمی امضا شد و این دو کشور حاشیه خلیج فارس رابطه چند ساله غیرعلنی خود را با صهیونیست‌ها، آشکار و رسمی کردند.

به دنبال آغاز روابط رسمی میان ابوظبی با تل‌آویو، تماس‌ها و دیدارهای زیادی در روزهای اخیر میان دو طرف انجام شد که واکنش شدید مردم برخی کشورهای منطقه از جمله فلسطینی‌ها را به دنبال داشته است./ ایرنا

کپی