اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱ آبان ۱۳۹۹
معاون پیش بینی هواشناسی مازندران خبر داد

ورود سامانه بارشی از امروز به مازندران

ورود سامانه بارشی از امروز به مازندران

معاون توسعه و پیش‌بینی اداره کل هواشناسی مازندران از هشدار دریایی، سطح نارنجی و وقوع سامانه بارشی خبر داد.

احمد اسدی از هشدار دریایی و سطح نارنجی و وقوع سامانه‌ بارشی  از امروز در استان خبر داد و اظهارکرد: بر اساس تجزیه و تحلیل نقشه‎های پیش‏‎یابی هواشناسی و خروجی مدل های عددی جوی و دریایی از بامداد امروز  با شروع وزش باد، دریا به تدریج مواج می شود.

وی افزود: مواج شدن دریا در مناطق نزدیک ساحل و ارتفاع موج قابل ملاحظه تا ۱.۲ متر (بیشینه ارتفاع موج تا ۲.۰ متر) و در مناطق دور از ساحل تا ۱.۵ متر (بیشینه ارتفاع موج تا ۲.۵ متر)  خواهد بود.

معاون توسعه و پیش‌بینی اداره کل هواشناسی مازندران خاطرنشان کرد:سرعت وزش باد نزدیک ساحل ۹ تا ۱۳ متر بر ثانیه (۳۲ تا ۴۷ کیلومتر بر ساعت) و دور از ساحل ۱۲ تا ۱۶ متر بر ثانیه (۴۳ تا ۵۸ کیلومتر بر ساعت) بوده و منطقه اثر سواحل جنوبی دریای خزر در محدوده استان مازندران است.

اسدی افزود: زمان پایان  این سامانه دریایی صبح سه‌شنبه چهارم شهریورماه  بوده و اثر مخاطره غرق شدن شناگران، پاره شدن تورهای صیادی، صدمه دیدن شناورهای سبک و نیمه سنگین است.

وی گفت: اجتناب از فعالیت های صیادی و گردشگری در دریا، عدم تردد شناورهای سبک و نیمه سنگین در مناطق نزدیک ساحل و دور از ساحل  توصیه می‌شود.

معاون توسعه و پیش‌بینی اداره کل هواشناسی مازندران با اشاره به پیش بینی وضع هوای استان نیز اظهار کرد: امروز آسمان  استان صاف تا نیمه ابری  گاهی با افزایش ابر ،  در ارتفاعات و غرب استان با  بارش پراکنده  و  وزش باد است.

وی افزود: در روزهای جمعه و روزشنبه ۲۸ و ۲۹ شهریور نیز  آسمان  صاف تا قسمتی ابری همراه با افزایش دما،وزش باد گرم جنوبی (به ویژه در ارتفاعات)خواهد بود.

معاون توسعه و پیش‌بینی اداره کل هواشناسی مازندران خاطر نشان کرد: از

شب شنبه و یک‏شنبه ۳۰ شهریور مناطق غربی آسمان استان ابری همراه با  بارندگی ، وزش باد ، کاهش دما و  احتمال رعدو برق است./ ایسنا

کپی