اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹

جدال فیروزجا و گری کاسپاروف بهترین رقابت هفته در شطرنج شناخته شد

جدال فیروزجا و گری کاسپاروف بهترین رقابت هفته در شطرنج شناخته شد

پس از شیوع بیماری کرونا رقابت های شطرنج به صورت آنلاین پیگیری شد. در این رقابت های آنلاین بیشتر شطرنج بازان بزرگ با یکدیگر به رقابت پرداختند. در مهم ترین رقابت های آنلاین ، شطرنج بازان مطرح دنیا در مسابقاتی تحت عنوان "فیشر شودآون" به مصاف یکدیگر رفتند.

رقابت علیرضا فیروزجا و گری کاسپاروف در مسابقات آنلاین به عنوان بهترین رقابت این هفته شطرنج شناخته شد.

 پس از شیوع بیماری کرونا رقابت های شطرنج به صورت آنلاین پیگیری شد. در این رقابت های آنلاین بیشتر شطرنج بازان بزرگ با یکدیگر به رقابت پرداختند. در مهم ترین رقابت های آنلاین ، شطرنج بازان مطرح دنیا در مسابقاتی تحت عنوان "فیشر شودآون"  به مصاف یکدیگر رفتند.

مگنوس کارلسن نفر اول رده بندی شطرنج جهان، گری کاسپاروف ستاره اسبق شطرنج دنیا و علیرضا فیروزجا نابغه جوان شطرنج از جمله چهره هایی بودند که در این مسابقات حضور داشتند.

حضور چهره هایی دیگر مانند لوون آرونیان، فابیانو کاروانا و ماکسیم وشیه در این مسابقات باعث شده بود که این رقابت ها با جذابیت زیادی دنبال شود. رقابت نابغه شطرنج ایران با ستاره کهنه کار و قهرمان اسبق شطرنج به گونه ای بود که باعث شد بهترین بازی هفته لقب بگیرد.

رقابت علیرضا فیروزجا و گری کاسپاروف در این مسابقات به عنوان بهترین رقابت های شطرنج هفته در دنیا انتخاب شد. . در اواسط بازی این دو شطرنج باز، وضعیت فیروزجا بهتر بود و کارشناسان معتقد بودند که علیرضا می توانست برنده این میدان شود اما فیروزجا با انجام یک حرکت اشتباه در وضعیت بد قرار گرفت و در انتها، بازی برده را باخت. به نظر می رسید نابغه شطرنج ایران تحت تاثیر نام بزرگ کاسپاروف قرار گرفته بود چرا که کارشناسان و منتقدان در اواسط بازی او را برنده این دیدار می دانستند.

رقابت علیرضا فیروزجا و گری کاسپاروف که به ترتیب جوانترین و پیرترین شطرنج بازان حرفه ای جهان به شمار می آیند آن هم در مسابقات بزرگ باعث شده بود که بسیاری از هواداران شطرنج به تحسین این رقابت ها بپردازند. این مسابقات که به صورت آنلاین پیگیری می شد با حضور حدود ۱۸ هزار نفر از تماشاگران همراه بود.

/ایسنا

کپی