اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹

بیمارستان ۲۳۱ تختخوابی تالش با دستور رئیس‌جمهوری افتتاح شد

بیمارستان ۲۳۱ تختخوابی تالش با دستور رئیس‌جمهوری افتتاح شد

بیمارستان ۲۳۱ تختخوابی شهید نورانی شهرستان تالش در غرب استان گیلان، همزمان با هفت بیمارستان و مرکز درمانی دیگر در استان‌های مختلف کشور، با دستور رئیس‌جمهوری به صورت ویدئو کنفرانس به بهره‌برداری رسید.

محمد جعفر علیزاده معاون وزیر راه و شهرسازی روز پنجشنبه در آئین افتتاح بیمارستان تالش در این مرکز درمانی اظهار کرد: برای ساخت این بیمارستان با استانداردهای خوب با ۱۵ هزار و ۹۹۵ متر مربع زیربنا در سه طبقه، ۹۹۰ میلیارد ریال هزینه شده و هزینه های تامین تجهیزات و وسایل پزشکی مورد نیاز علاوه بر هزینه احداث آن است.

وی افزود: شاخص های برخورداری استان از تخت در این دولت ارتقا یافته است و به زودی در این بیمارستان بخش جراحی قلب نیز ساخته و راه اندازی خواهد شد و یک بیمارستان بزرگ نیز در مرکز استان گیلان در دست ساخت است و برای تکمیل ان به حمایت دولت نیاز است.

به گفته مدیر شبکه بهداشت و درمان تالش، بهره برداری از بیمارستان ۲۳۱ تختخوابی با بخش‌های مختلف جراحی و درمان، این شهرستان را به مرکز جراحی قلب غرب گیلان تبدیل می‌کند و بیماران به جای صرف هزینه و وقت زیاد برای مراجعه به رشت از خدمات بیمارستان تالش استفاده خواهند کرد.

دکتر حسین نعمتی گفت: تالش بعد از رشت دومین شهرستان گیلان از نظر وسعت و جمعیت است و مجموعه شبکه بهداشت و درمان تالش با یک بیمارستان دولتی، یک بیمارستان خصوصی، ۲ کلینیک خصوصی، ۸۹ خانه بهداشت و ۱۳ مرکز جامع سلامت ۲۰۶ هزار و ۸۰۰ نفر را پوشش می دهد.

وی افزود: بیمارستان قدیم تالش با بیش از ۵۰ سال قدمت، از لحاظ فیزیکی و بخش های مختلف دچار مشکل بود و با توجه به فعال بودن طرح تحول نظام سلامت در کشور و عزم راسخ مسئولان امر به تمرکز زدایی امکانات درمانی از مراکز استان ها و انتقال به شهرستان ها و نقاط محروم، نیاز ضروری به بیمارستان جدید و مجهز در تالش به شدت احساس می شد.

به گفته معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه‌ریزی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور، امروز همزمان هشت بیمارستان و مرکز درمانی با ظرفیت هزار و ۴۰۰ تخت بیمارستانی در چهارمین آیین پویش «ره سلامت» از طریق ویدیو کنفرانس با حضور رییس جمهوری افتتاح شد.

سید کامل تقوی نژاد بیان کرد: این بیمارستان‌ها با هزینه ای بالغ بر ۶ هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال در استان‌های آذربایجان غربی، کردستان، مازندران، تهران، گیلان، اصفهان و سیستان و بلوچستان ساخته شده و زمینه اشتغال سه هزار و ۷۰۰ نفر را فراهم آورده اند و با بهره برداری از این پروژه‌ها، بالغ بر ۱۲۵ هزار متر مربع و همچنین هزار و ۴۰۰ تخت به فضای درمانی و بهداشتی کشور افزوده شد.

شهرستان تالش با ۲۰۰ هزار نفر جمعیت و بخش های مرکزی، اسالم، حویق و کرگانرود در ۱۱۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است./ایرنا


 

کپی