اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹

بیمارستان ۲۳۵ تختخوابی شفا در سقز افتتاح شد

بیمارستان ۲۳۵ تختخوابی شفا در سقز افتتاح شد

بیمارستان شفا بعنوان سومین بیمارستان فعال شهرستان سقز با ظرفیت ۲۳۵ تخت بستری با اعتبار ۱۴۰ میلیارد تومان (ابنیه ساختمان و تجهیزات پزشکی) روز پنجشنبه توسط ریاست جمهور و از طریق ویدیو کنفرانس افتتاح شد.

رییس شبکه بهداشت و درمان سقز اظهار داشت: بیمارستان ۲۳۵ تختخوابی شفا خدمت بزرگ دولت به مردم منطقه و دارای امکانات و تجهیزات پیشرفته برای ارائه خدمات درمانی تخصصی به بیماران است.

دکتر انور بهرامی افزود: بیمارستان شفا به عنوان سومین بیمارستان شهرستان سقز اکنون به منظور ارایه خدمات مطلوب‌تر در اختیار دانشگاه علوم پزشکی کردستان قرار گرفته و بخش‌های کودکان، داخلی و اورژانس آن از یک ماه گذشته با توجه به وضعیت شهرستان از نظر بیماری کرونا آغاز بکار کرده است.

وی با اشاره به اینکه در شهرستان سقز بیمارستان امام خمینی (ره) و تامین اجتماعی نیز فعال و به بیماران خدمات ارایه می‌کنند، اضافه کرد: بیمارستان شفا دارای ۲۳۵ تخت بستری در زمینی به مساحت ۴۷ هزار و ۲۵۰ مترمربع و زیربنای ۱۶ هزار و ۴۵۰ مترمربع ساخته شده است. 

بهرامی یادآور شد: برای این بیمارستان تازه تاسیس ۸۰ میلیارد تومان اعتبار جهت ابنیه ساختمان و ۶۰ میلیارد تومان برای تجهیزات پزشکی آن هزینه شده و از امروز به صورت کامل آماده خدمات رسانی به مردم شهرستان و مناطق همجوار است.

وی تاکید کرد: بخش های بیمارستان شفا شامل داخلی، جراحی عمومی، جراحی مینور، چشم پزشکی، گوش، حلق و بینی، کودکان، اورولوژی، اورتوپدی، آی سی یو، سی تی اسکن، اورژانس، پاراکلینیک، آزمایشگاه، اندوسکوپی و داروخانه شبانه روزی است.

بهرامی به راه اندازی بخش جراحی اعصاب در این بیمارستان تازه تاسیس اشاره کرد و گفت: رشته جراحی اعصاب با حضور متخصصان این رشته پزشکی در این بیمارستان ایجاد شده است.

رییس شبکه بهداشت و درمان سقز افزود: طرح احداث باند برای بالگرد اورژانس جهت اعزام بیماران بد حال نیز در این بیمارستان ایجاد شده تا به منظور تسریع در ارائه خدمات پزشکی، بیماران اورژانسی به دیگر مراکز درمانی استان اعزام شوند.

سقز با بیش از ۲۲۶ هزار نفر جمعیت دومین شهرستان پر جمعیت استان کردستان است که در ۱۹۰ کیلومتری شمال سنندج مرکز این استان قرار دارد./ایرنا


 

کپی