اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

بهاروند: یونیدو اقدامات خود را برای کمک به اعضا تقویت کند

بهاروند: یونیدو اقدامات خود را برای کمک به اعضا تقویت کند

معاون حقوقی و بین المللی وزارت امور خارجه در دیدار با مدیرکل سازمان توسعه صنعتی ملل متحد (یونیدو) خواستار تقویت تلاش های این نهاد برای کمک به کشورهای عضو شد.

محسن بهاروند در دیدار با لی یانگ با اشاره به اهمیت یونیدو در فرایند صنعتی شدن کشورهای در حال توسعه، تلاش‌های مدیرکل و اقدامات این سازمان در اجرای برخی پروژه‌ها در ایران را با اهمیت ارزیابی کرد.

معاون وزیر امور خارجه ایران با رد تحریم‌های غیرقانونی و یکجانبه و تاثیرات منفی آن بر حقوق مردم، از مدیرکل یونیدو خواست تا اقدامات خود را با توجه به این عامل به منظور کمک به کشورهای عضو، تقویت نماید.

لی یانگ نیز ایران را یکی از اعضای مهم یونیدو خواند و گزارشی از روند فعالیت‌های یونیدو در ایران ارائه کرد و آمادگی این سازمان را برای تعریف پروژه‌های جدید در حوزه‌های مورد نیاز ایران  اعلام نمود.

روز گذشته محسن بهاروند در نشست شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در وین پایتخت اتریش به تشریح مواضع جمهوری اسلامی ایران در خصوص برجام پرداخت.

وی در این نشست تاکید کرد که آمریکا نمی‌تواند جایگزینی نه برای برجام و نه دیگر سازوکارهای چندجانبه‌ای که از آن خارج شده است، معرفی کند.

بهاروند در این حاشیه این نشست‌ها با «رافائل گروسی» مدیرکل آژانس و «غدا والی» مدیر اجرایی دفتر مقابله با جرم و مواد مخدر ملل متحد دیدار و گفت وگو کرد./ایرنا

کپی