اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۳ مهر ۱۳۹۹

الکاظمی بر برگزاری انتخابات زودهنگام تاکید کرد

الکاظمی بر برگزاری انتخابات زودهنگام تاکید کرد

نخست‌وزیر عراق بر برگزاری انتخابات زودهنگام و پیشبرد چرخه اصلاحات در این کشور تأکید کرد.

 به نقل از شبکه خبری المیادین، مصطفی الکاظمی، نخست‌وزیر عراق در جلسه دولت گفت: من عضو هیچ حزبی و حزب‌گرا نیستم. مسئولیت اخلاقی من انتقال امانت به انتخابات در ژوئن و تلاش برای پیشبرد چرخه اصلاحات است. سیاستمداران باید توجه داشته باشند که عراق در شرایط پیچیده و دشواری است اما اراده ما همچنان قوی است.

وی درباره بندر فاو در استان بصره گفت: مشکل واقعی در این بندر وجود دارد. ما در این دوره با جدیت برای تحقق پروژه فاو تلاش می‌کنیم و به کسی اجازه نمی‌دهیم به حق ما در پروژه ایجاد بندر حیاتی لطمه بزند.

به گفته احمد ملا طلال، سخنگوی دولت عراق، دولت همچنین تصمیم گرفت اصطلاح "وهمی‌ها" در ادرات دولتی را که اشاره به کارمندان وهمی و غیرواقعی در ادارات رسمی است، از بین ببرد.

وی گفت: کابینه مکانیزمی را بررسی کرد که می‌توان از طریق آن از کارمندان واقعی و تعدادشان در تمام ادارات دولتی اطمینان حاصل کرد.

همچنین در این جلسه وزیر بهداشت درباره آخرین تحولات کرونا در عراق و تلاش‌های وزارتخانه‌اش در زمینه کمک پزشکی به بیماران و فراهم کردن ابزارهای پزشکی  و ادامه برنامه‌های پیشگیری از بیماری با هماهنگی موسسات صحبت کرد.

وزیر برق نیز شرحی درباره تولید برق و افزایش سطح آن و حل مشکلات در این زمینه ارائه کرد.  / ایسنا

کپی