اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹

پوتین به نخست‌وزیر جدید ژاپن تبریک گفت

پوتین به نخست‌وزیر جدید ژاپن تبریک گفت

رئیس‌جمهور روسیه به عنوان اولین مقام خارجی، انتصاب یوشیهیده سوگا به سمت نخست‌وزیری ژاپن را تبریک گفت.

 به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه امروز چهارشنبه به یوشیهیده سوگا که در سمت نخست وزیر ژاپن منصوب شده، تبریک گفت و تاکید کرد که همکاری‌های دو جانبه ثبات منطقه‌ای و جهانی را تقویت می‌کند.

رئیس جمهور روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد: به لطف تلاش‌های آبه شینزو، اقدامات گسترده‌ای در توسعه روابط مسکو و توکیو انجام شد. من آماده ادامه همکاری‌های سازنده در مورد مسائل مختلف دو جانبه در سطح بین الملل هستم.

پوتین در پیام تبریک خود که توسط کرملین منتشر شد گفت: این روابط بدون شک منافع مردم روسیه و ژاپن را تامین و همچنین به تقویت ثبات و امنیت در منطقه آسیا و اقیانوسیه و سایر مناطق جهان کمک می‌کند.

پوتین همچنین اعتقاد دارد که تجربه سیاسی سوگا در پست جدید در پیشبرد اهداف موفقیت آمیز خواهد بود.

نظرسنجی روزنامه ژاپنی آساهی بیانگر آن است که سوگا، از محبوبیت بالایی میان شهروندان برای رسیدن به مقام نخست‌وزیری این کشور برخوردار است. چهارشنبه گذشته سوگا گفته بود که تصمیم دارد برای «رهبری حزب حاکم» کاندید شود تا از خلاء سیاسی در دوران همه‌گیری ویروس کرونا جلوگیری کند.

در ابتدای ماه جاری میلادی رسانه‌های ژاپن گزارش‌هایی از وضع جسمانی این نخست وزیر منتشر کردند و به طور خاص نحوه راه رفتن او را مورد توجه قرار دادند. اما این گزارش‌ها از سوی مقامات ژاپن رد شد.

نخست وزیر ژاپن در سال ۲۰۰۷، نیز به طور ناگهانی از سمت نخست وزیری استعفا کرد؛ یکی از دلایل استعفای او بیماری و ضعف عمومی اعلام شده بود. او بعد از بهبودی در سال ۲۰۰۹ به سمت خود بازگشت.  / باشگاه خبرنگاران

کپی