اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۸ مهر ۱۳۹۹

کلمات کلیدی
مدیر شبکه بهداشت و درمان:

نرخ ابتلا به کرونا در ماکو بیش از سه برابر میانگین استانی است

نرخ ابتلا به کرونا در ماکو بیش از سه برابر میانگین استانی است

مدیر شبکه بهداشت و درمان ماکو با ابراز نگرانی از شیوع ویروس کرونا گفت: نرخ ابتلا به این بیماری در این شهرستان بیش از سه برابر میانگین استانی است.

رحیم صمدی روز سه‌شنبه در دوازدهمین جلسه شورای هماهنگی، پیشگیری و مبارزه با کرونا این شهرستان گفت: شرایط و روند رو به رشد تعداد مبتلایان به کرونا نگران کننده است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان ماکو وضعیت شهرستان را در حالت نارنجی و هشدار عنوان کرد و تاکید کرد: در صورت عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی در صنوف و فعالیت‌های مختلف، وضعیت قرمز در شهرستان ماکو دور از انتظار نیست.

معاون برنامه‌ریزی و امور عمرانی فرماندار ماکو نیز در این جلسه گفت: در بحث مدیریت بیماری ویروس کرونا هر چیزی که امنیت و سلامت جامعه را تهدید کند باید با برنامه‌ریزی و انسجام بین مسوولان و شهروندان آن را رفع کرد.

رعنا قربانی با تقدیر از زحمات اعضای شورای هماهنگی، پیشگیری و مبارزه با کرونا اظهار داشت: بیماری ویروس کرونا جزئی از تهدیدهاست که سلامت آحاد جامعه را به خطر می‌اندازد، که با انسجام بیشتر در این راستا قدم‌های مثبتی در این شهرستان برداشته شده است و با برنامه‌ریزی دقیق‌تر و با مساعدت مردم می‌توان قدم‌های مثبتی در کنترل این بیماری برداشت.

وی با بیان اینکه ما علاوه بر این ‌که مسوولیت داریم تا سلامت خود را حفظ کنیم، باید سلامت جامعه هدف را نیز حفظ نماییم افزود: در شرایط فعلی که ویروس کرونا در جامعه در حال انتشار است باید افراد راهکارهای لازم مانند استفاده از ماسک و ضدعفونی کردن اعضا و وسایل خود را به‌منظور پیشگیری از ابتلا به این بیماری بکار گیرند.

معاون فرماندار ماکو اضافه کرد: همچنین باید در جامعه اطلاع‌رسانی بیشتری انجام شود که اگرچه ویروس کرونا سلامتی آنها را تهدید می‌کند، ولی راه مقابله با آن رعایت بهداشت است.

ماکو یکی از شهرهای شمالی استان آذربایجان‌غربی است./ ایرنا 

کپی