اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹
بهروز رضوی روایت می‌کند

داستانی از روزهای دفاع مقدس به قلم محمود گلابدره‌یی

داستانی از روزهای دفاع مقدس به قلم محمود گلابدره‌یی

داستان «اسماعیل، اسماعیل» اثر زنده یاد محمود گلابدره یی از روز شنبه (۲۹ شهریور ماه) تا پنجشنبه (۳ مهر ماه)، در برنامه «کتاب شب» رادیو تهران با صدای بهروز رضوی بازخوانی می شود.

سردبیر برنامه کتاب شب رادیو درباره این داستان توضیح داد: داستان «اسماعیل، اسماعیل» یکی از اولین آثار داستانی دفاع مقدس است که در سال ۱۳۶۰ منتشر شده و چندین بار در شمارگان بالا تجدید چاپ شده است.

گلابدره یی در این داستان، ماجرای خانواده ای را روایت می کند که با اولین هجوم دشمن، از اهواز به شوشتر فرار می کنند و در آنجا ساکن می شوند، اما فرزند جوانشان اسماعیل با این فرار ذلت بار مخالف است و سعی می کند حداقل پدرش را برای دفاع از شهرشان به اهواز برگرداند. پدر قبول می کند، اما مادر ناراضی است. سرانجام پدر و پسر، گریه های مادر را نادیده می گیرند و به سوی اهواز حرکت می کنند، اما...

شنوندگان رادیو تهران می توانند  این داستان را طی یک هفته در شش قسمت ۲۰ دقیقه ای با صدای رادیو بهروز رضوی و تهیه کنندگی رضا قربانی در ساعت ۲۳:۳۰ بشنوند.

محمدباقر رضایی سردبیری و نویسندگی، رضا قربانی و زرین کشاورز تهیه کنندگی یک هفته در میان، محسن فراهانی صدابرداری و گروه اخلاق و زندگی شهروندی رادیو تهران، مدیریت تولید برنامه رادیویی «کتاب شب» را به عهده دارند.

ایسنا/

 

کپی