اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹

ترکیب احتمالی استقلال در لیگ قهرمانان آسیا

ترکیب احتمالی استقلال در لیگ قهرمانان آسیا

با وجود قطعی شدن انصراف الوحده امارات از حضور در رقابت های لیگ قهرمانان آسیا، اما حدس زدن ترکیب استقلال نیز به نوبه خود جالب است.

بالاخره کنفدراسیون فوتبال آسیا امروز طی بیانیه ای به طور رسمی اعلام کرد که تیم الوحده به دلیل ابتلای چندین نفر از اعضای این تیم به کرونا، از حضور در رقابت های لیگ قهرمانان آسیا انصراف داده است و بدین ترتیب دیدار استقلال با این تیم اماراتی، لغو شد و دیدارهای گروه نخست این رقابت ها، با حضور سه تیم استقلال، الاهلی عربستان و الشرطه عراق برگزار خواهد شد.

استقلالی ها که تا شب گذشته از انصراف تیم الوحده اطمینان نداشتند، آخرین تمرین خود را با مرور کارهای تاکتیکی و رویارویی احتمالی با این تیم دنبال کردند.

تلاش های مدیران استقلال نتیجه نداد و آنها موفق به تمدید قرارداد علی کریمی نشدند و این بازیکن با وجود بندی در قراردادش و الزام به حضور قطر، استقلال را همراهی نکرد تا هواداران این تیم، نگران خط میانی آبی پوشان در لیگ قهرمانان آسیا باشند.

با انصراف الوحده، استقلال کار راحت تری برای صعود به مرحله یک هشتم نهایی این رقابت ها را دارد و باید در نخستین دیدار خود، روز یکشنبه 30 شهریور به مصاف الشرطه عراق برود. تا آن زمان، الشرطه هر دو دیدارش با الاهلی را برگزار کرده و سرنوشت این گروه تا حد زیادی مشخص می شود. علاوه بر این، آبی پوشان تا آن زمان می توانند به استراحت پرداخته و با قوای کامل در مقابل الشرطه ظاهر شده و با کسب سه امتیاز آن دیدار، صعود خود را قطعی کنند.

اما به نظر می رسد دست مجید نامجومطلق سرمربی استقلال برای چیدن ترکیب تیمش خیلی باز نباشد. با توجه به بسته بودن پنجره نقل و انتقالاتی استقلال و عدم حضور بازیکنان جدید در قطر، نامجومطلق برای درون دروازه گزینه ای جز سیدحسین حسینی ندارد. اگر استقلال بخواهد با سیستم 4-4-2 به میدان برود، هرویه میلیچ احتمالا گزینه اول استقلال در سمت چپ باشد.

برای انتخاب دو دفاع میانی، روزبه چشمی و محمد دانشگر محتمل ترین گزینه ها هستند. عارف غلامی نیز می تواند بجای یکی از این دو نفر در ترکیب اصلی قرار بگیرد. وریا غفوری نیز تنها انتخاب سمت راست خط دفاعی استقلال است.

برای انتخاب 4 بازیکن خط میانی، مسعود ریگی انتخاب اول نامجومطلق خواهد بود. با غیبت کریمی در این رقابت ها، آرش رضاوند باید جای او را در ترکیب استقلال پر کند. فرشید اسماعیلی و داریوش شجاعیان دو بازیکن دیگر آبی پوشان در خط میانی خواهند بود. البته اینکه داریوش شجاعیان می تواند در این رقابت ها استقلال را همراهی کند یا خیر، سوالی است که مسئولان استقلال به روشنی پاسخی به آن نداده اند.

همچون دیدارهای قبلی، شیخ دیاباته و مهدی قایدی زوج خط حمله استقلال را تشکیل خواهند داد. دیاباته به دلیل مصدومیت، در دو دیدار نخست استقلال در این رقابت ها غایب بود و اکنون برای اولین بار در کنار مهدی قایدی در لیگ قهرمانان آسیا بازی خواهد کرد. البته این دو بازیکن، در دو دیدار مرحله مقدماتی لیگ قهرمانان آسیا در مقابل الکویت و الریان در کنار همدیگر بازی کرده بودند ولی این برای اولین بار است که قایدی و دیاباته در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا زوج خط حمله استقلال را تشکیل خواهند داد.

استقلال روز یکشنبه 30 شهریور و از ساعت 22:30 به مصاف الشرطه عراق خواهد رفت./ ورزش سه

کپی