اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹

سال 1343(نیمه اول)/ زد و خورد بین دو محله

بر سر شیر آب محل، تیراندازی شد

بر سر شیر آب محل، تیراندازی شد
حسن مجیدی

دیشب در خیابان پارک زد و خورد خونینی درگرفت که برای خاتمه دادن به آن تیراندازی هوایی شد و عده‌ای مجروح شدند. زد و خورد بر سر نوبت استفاده از شیر آب بود زیرا اهالی این محل پرجمعیت تنها یک شیر آب دارند.

 عصر دیروز بین دویست تا سیصد نفر زن و مرد و بچه بر سر استفاده از آب شیر فشاری منحصر بفرد یک محله نزاع خونینی درگرفت که پلیس برای جلوگیری از ادامه زد و خورد ناچار به تیراندازی هوایی شد و چون مؤثر واقع نشد و پاسبان نیز مورد حمله یکی دو نفر قرار گرفته بود، دو تیر دیگر نیز شلیک کرد. دراین حادثه نزدیک 10 نفر با ضربات چاقو و مشت و لگد مجروح شدند و دو نفر نیز مورد اصابت گلوله قرار گرفتند که جراحات آنها شدید نیست….
در خیابان پارک که بین نازی آباد و یاخچی آباد قرار دارد از طرف شهرداری یک شیر آب نصب شده که مورد استفاده اهالی می‌باشد که صبح‌ها دو ساعت و بعدازظهر‌ها دو ساعت آب دارد و چون شیر آب منحصر به این محله می‌باشد، در مدت چهار ساعت روز عده کثیری برای بردن آب به سر شیر می‌آیند. عصر دیروز مطابق معمول عده زیادی که اغلب آنها زن بودند برای بردن آب آمده بودند و به صف ایستاده بودند. در این موقع بین یک زن و یک مرد برسر نوبت آب اختلافی در گرفت و مرد، چادر زن را از سرش کشید. زن فریادی کشید و با صدای فریاد او عده‌ای از بستگان وی که در همان حوالی بودند به کمکش آمدند و کسانی که در انتظار آب بودند به دو دسته تقسیم شدند و با مشت و لگد و بعضی از آنها نیز با چاقو به جان هم افتادند. در این موقع سرپاسبان یکم زندی مأمور کلانتری نازی آباد به محل زد و خورد رسید و چون عده منازعین زیاد بود، دو تیر هوایی شلیک کرد تا آنها را جدا کند، ولی نزاع ادامه یافت. بالاخره پس از چند دقیقه زد و خورد  نزاع خاتمه یافت. اهالی محل درباره علت اصلی این زد و خورد می‌گویند: ما هر روز دچار این بلا هستیم زیرا این شیر آب تنها شیر آبی است که در این محله پرجمعیت قرار دارد و تازه روزی چهار ساعت هم بیشتر کار نمی‌کند. نظیر این زد و خورد‌ها، البته محدود‌تر هر روزه در این محله تکرار می‌شود.
روزنامه اطلاعات- سه‌شنبه 22 اردیبهشت 1343
 
کپی
پیشنهاد سردبیر