اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹

خبر خوش برای بازنشستگان علاقمند به سفر

خبر خوش برای بازنشستگان علاقمند به سفر

مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی از بررسی بهره‌مندی بازنشستگان از امکانات گردشگری تامین اجتماعی خبرداد.

سیدمجتبی موسوی در خصوص سهم بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی از امکانات و تسهیلات هتل‌های ایرانگردی و جهانگردی اظهار داشت: طرح‌ها و برنامه‌های متعددی در زمینه گردشگری و رفاهی برای آحاد بازنشستگان در دستور کار این سازمان همچون طرح کرامت رضوی و المپیادهای ورزشی قرار گرفته است.

وی افزود: براساس طرح کرامت رضوی، بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی همراه با خانواده به صورت رایگان به مدت سه روز و چهار شب به سفر معنوی مشهد مقدس، قم  و شاه چراغ (از طریق قرارداد با برخی هتل‌ها که به صورت مناقصه برنده می‌شوند) اعزام خواهند شد.

موسوی ادامه داد: برگزاری المپیادهای ورزشی که از طریق عقد قرارداد ادارات کل با بعضی از هتل‌های حائز شرایط که از ظرفیت و قابلیت انجام کار برخوردار و بعضا نیز از مجموعه هتل‌های ایرانگردی و جهانگردی است نیز صورت می‌پذیرد.

مدیر کل امور فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی همچنین تصریح کرد: در سال جاری برحسب تبصره‌های مصوب و برنامه ریزی‌های انجام گرفته، بهره‌مندی حداکثری از ظرفیت هتل‌ها و امکانات هلدینگ گردشگری تامین اجتماعی (هگتا) نیز در دستور کار قرار گرفته و تاکنون هم تصمیمات مهمی اتخاذ و برنامه‌های متعددی جهت استفاده بازنشستگان و مستمری‌بگیران این سازمان از امکانات و تسهیلات هتل‌های مورد نظر تدوین و بررسی شده است.

موسوی تاکید کرد: در حال حاضر اما با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور و همچنین حساسیت سنی بازنشستگان در خصوص ابتلا به بیماری، چگونگی تحقق طرح‌ها و برنامه‌های در نظر گرفته شده، مورد مطالعه قرار گرفته و در مرحله احصاء راهکار منطقی و عملیاتی است.

به گزارش ایرنا، شرکت سرمایه‌گذاری ایرانگردی و جهانگردی وابسته به صندوق بازنشستگی کشوری نیز پیش از این از تخفیف ۵۰ درصدی هتل‌ها و مراکز اقامتی تحت پوشش این شرکت برای همه بازنشستگان دولت و سازمان تامین اجتماعی خبر داده بود.

/ایرنا

بیشتربخوانید: اجرای همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری قطعی شد؟

افزایش حقوق و بهبود معیشت بازنشستگان؛ به زودی/احکام در مرحله نهایی شدن

 اختصاص ۲۸۰۰ میلیارد تومان برای افزایش عائله‌مندی و بیمه تکمیلی بازنشستگان

کپی