اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۹

صید میگو از ۲۸ شهریورماه در آبهای استان بوشهر ممنوع می‌شود

صید میگو از ۲۸ شهریورماه در آبهای استان بوشهر ممنوع می‌شود

سرپرست معاونت صید و بنادر ماهیگیری شیلات استان بوشهر گفت: صید میگو در آبهای خلیج فارس استان بوشهر تا ساعت ۲۴ روز پنج‌شنبه ۲۷ شهریورماه مجاز و از ۲۸ شهریور ممنوع است.

رضا جعفر ابراهیمی با اشاره به اینکه صید میگو از 13 مرداد ماه در آبهای خلیج فارس استان بوشهر آغاز شد اظهار داشت: زمان و پایان صید میگو با گشت تحقیقات پژوهشکده میگو و بررسی و کمیته صید میگو بررسی و تعیین می‌شود.

وی با اشاره به اینکه پایان صید میگو تعیین شده است افزود: بر اساس گشت تحقیقاتی پژوهشکده میگو  صیادان استان بوشهر تا ساعت 24 روز پنجشنبه 27 شهریورماه مجاز به صید میگو در آبهای خلیج فارس محدوده استان بوشهر هستند و از 28 شهریورماه صید میگو در استان بوشهر ممنوع است.

سرپرست معاونت صید و بنادر ماهیگیری شیلات استان بوشهر با بیان اینکه پیش بینی 1500 تن صید میگو شده بود گفت: تاکنون افزون بر 1800 تن میگو صید شده است که نسبت به سال قبل افزایش قابل توجهی دارد.

ابراهیمی تعیین و پایان صید میگو در راستای حفظ ذخائر آبزیان و جلوگیری از انقراض آنها انجام می‌شود خاطر نشان کرد: چون صید میگو از طریق و روش ترال انجام می‌شود و این روش صدمات جبران ناپذیری به زیستگاه آبزیان وارد می‌کند از این نظر زمان و پایان صید میگو با بررسی‌های دقیق علمی و تحقیقی انجام می‌شود تا به زیستگاه و ذخائر آبزیان صدمه وارد نشود.

وی،  با بیان اینکه در مجموع وضعیت صید میگو امسال بهبود یافته تصریح کرد: بیشتر صیادان از  میزان و تعیین زمان صید میگو رضایت دارند.

سرپرست معاونت صید و بنادر ماهیگیری شیلات استان بوشهر با اشاره به مشارکت  بیش از 780 شناور  سنتی در صید میگو تصریح کرد: در صید میگو صیادان استان بوشهر با  782 فروند لنج و قایق فعالیت می‌کنند./ تسنیم

کپی