اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۳ آبان ۱۳۹۹

۶۰ درصد آمریکایی‌ها بیماری زمینه‌ای دارند

۶۰ درصد آمریکایی‌ها بیماری زمینه‌ای دارند

آمارها نشان می‌دهد که ۶۰ درصد از آمریکایی‌ها دارای بیماری پیش زمینه‌‌ای هستند که خطر ابتلا به کرونا را به شدت افزایش می‌دهد.

به گزارش ایران آنلاین به نقل از هلث، بیماری‌های پیش زمینه‌‌ای اغلب آمریکایی‌ها سبب شده تا کار درمان بیماران کرونایی برای پرستاران و پزشکان دشوارتر شود.
می‌دانیم که کووید – ۱۹ فقط یک ویروس تنفسی نیست که تنها ریه‌ها راتحت تاثیر قرار دهد بلکه می‌تواند بر معده، روده، قلب، رگ‌های خونی، کبد و کلیه‌ها نیز تاثیر بگذارد.
آمارهای سازمان بهداشت آمریکا روشن کرده که از هر ۱۰ بزرگسال آمریکایی ۶ نفرشان دارای یک بیماری مزمن هستند این بدان معناست که میلیون‌ها آمریکایی در خطر مرگ و میر ناشی از ابتلا به کرونا قرار دارند.
«مری پاپکین» دکترای تغذیه و استاد دانشگاه در این باره گفت: داشتن بیماری زمینه‌‌ای عوارض جدی کرونا را افزایش می‌دهد. در میان این افراد بیماران کلیوی، بیماران قلبی، بیماران سرطانی، بیماری‌های ریوی شامل برونشیت مزمن نیز دیده می‌شود. با توجه به چنین شرایطی در صورت مبتلا شدن این افراد شرایط رسیدگی به بیمار بسیار دشوارتر خواهد بود و بیمار کمتر می‌تواند از کرونای مرگبار جان سالم بدر برد.
وی افزود: علاوه بر این بیماری‌ها ۴۲ درصد از بزرگسالان آمریکایی چاق هستند که تعدادشان به ۱۰۸ میلیون نفر می‌رسد. نوع دیگری از بیماری زمینه‌‌ای، اختلالات ژنتیکی است که شامل سفیدپوستان و سیاه پوستان می‌شود. آخرین آمار نگران کننده دیابت نوع ۲ است که بیش از ۳۲ میلیون آمریکایی را درگیر کرده و زمان درمان کرونا را طولانی‌تر کرده است. تضعیف سیستم ایمنی بدن یکی دیگر از بیماری‌های زمینه‌‌ای در آمریکاست که به دلیل نقص ایمنی، ابتلا به اچ آی وی و استفاده از داروهای تضعیف کننده سیستم ایمنی بدن پدید می‌آید.
این عوامل می‌تواند علل اصلی میزان بالای مرگ و میر ناشی از کرونا در آمریکا باشد که نگرانی پزشکان و کادر درمان را رقم زده است.

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید
کپی