اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۳ مهر ۱۳۹۹

کرونا با روح و روان مردم هند چه کرد؟

کرونا با روح و روان مردم هند چه کرد؟

گزارش‌های مختلفی حاکی از آن است که در هند افراد بیشتری نسبت به قبل از دوره همه‌گیری کووید-۱۹ و اعمال قرنطینه و محدودیت‌های مرتبط با آن، به دنبال مشاوره و راهنمایی حرفه‌ای در زمینه مسائل مربوط به بهداشت روانیِ خود و اطرافیانشان هستند.

مطالعات نشان داده است میزان خودکشی در هند با ۱۶.۵ مورد در ازای هر ۱۰۰ هزار نفر در این منطقه از آسیا بالاترین است و سوابق رسمی اداره ملی جرایم جنایی (NCRB) در این کشور نشان می ‌هد که این میزان ۳.۴ درصد در سال ۲۰۱۹ میلادی افزایش یافته است.

"ونشول نیژاوان" ۲۶ ساله و فارغ التحصیل روزنامه نگاری از دانشگاه هند، تنها ظرف سه ماه پس از اخراج توسط کارفرمای خود در "گوا" در خانه‌اش در دهلی نو اقدام به خودکشی کرد.

دوستان او اما بر این باورند که ونشول اگرچه از اخراجش ناراحت بوده اما قصد خودکشی نداشته است هرچند شرایط همه‌گیری بیماری و خانه‌نشینی، فشار روانی وارد بر او را افزایش داده است.

دکتر ساموریتا پاتار، روانپزشک در این باره می‌گوید که از زمان اعمال قرنطینه در این کشور به خاطر مهار کرونا که از ۲۵ مارس آغاز شد، بسیاری از افراد افسرده برای جلسات مشاوره آنلاین به او مراجعه کرده‌اند.

بر اساس داده‌های گزارش شده توسط مرکز نظارت بر اقتصاد هند (CMIE)، یک اندیشکده اقتصادی در بمبئی، به دنبال رکود اقتصادی به دلیل محدودیت در تجارت و فعالیت‌های تجاری نزدیک به ۲۱ میلیون هندی طی آوریل تا اوت شغل خود را از دست دادند.

به گفته برخی، بیکاری عامل اصلی ناراحتی و افسردگی در بین جوانان هندی است. بیکاری در میان بسیاری از فارغ‌التحصیلان این کشور در حال افزایش بوده که معضل همه‌گیری و قرنطینه نیز به آن افزوده شده است.

کارشناسان با انتقاد به عملکرد دولت هند به دلیل عدم فراهم آوردن فرصت‌های کافی اشتغال برای جوانان این کشور می‌گویند که شرایط هرچه زودتر باید تغییر کند و به گفته آن‌ها، این گزارش‌ها تنها مربوط به از دست دادن شغل در بخش رسمی است در حالی که وضعیت در بخش غیررسمی از این هم بدتر است.

بنا بر گزارش اسپوتنیک، یک مطالعه در سال ۲۰۱۸ میلادی توسط سازمان بین‌المللی کار نشان داد که حدود ۸۱ درصد از هندی‌ها در بخش غیررسمی کار می‌کنند و به رغم عدم نظارت آشکار دولت در بخش غیررسمی، هزینه‌های انسانی قرنطینه برای این بخش در حال حاضر مشهود است./ ایسنا

کرونا سلامت روان جوانان امریکایی را نشانه گرفت

کرونا چه بلایی سر سلامت روان می‌آورد؟

استرس کرونا بازار شایعه را داغ می‌کند

خطر کرونا برای سلامت روان
 

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

 

 

کپی