اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹

رصد سلامت قلب با ساعت هوشمند

رصد سلامت قلب با ساعت هوشمند
بیتا میرعظیمی خبرنگار

اولین ساعت هوشمند ترکیبی در جهان ScanWatch ، پارامترهای حیاتی نظیر سلامت قلب کاربران را در طول شبانه روز آنالیز کرده و آنها را در رسیدن به تناسب اندامی ایدئال یاری می کند.

این فناوری پوشیدنی با قرارگیری روی مچ دست، سلامت قلب کاربر را تحت نظر گرفته و با اسکن شبانه روزی از ضربان قلب، وجود عارضه ای نظیر ضربان نامنظم و یا فیبریلاسیون دهلیزی را بدرستی تشخیص داده و به کاربر هشدار می دهد.
این ساعت هوشمند همچنین چرخه های خواب شبانه کاربران را نیز رصد کرده و مدت زمان بی خوابی، بیداریهای مکرر و حتی بی نظمی های تنفسی در هنگام خواب را تشخیص داده و اطلاعات و داده های ثبت شده را به اپلیکیشن Health Mate ارسال می کند. کاربران برای دسترسی به داده های ثبت شده می توانند این اپلیکیشن را در تلفن همراه خود با سیستم عاملهای (Android و iOS) به صورت رایگان نصب کرده و از طریق ورود به حساب کاربری خود از وضعیت خواب شبانه خود مطلع شوند. تمامی اطلاعات مرتبط با سلامت قلب کاربر نیز در این اپلیکیشن ثبت شده و تنها با مراجعه به آن می توان از وضعیت سلامت خود آگاه شد.به این ترتیب کاربران می توانند بدون مراجعه به پزشک و تنها از طریق استفاده از این ساعت هوشمند، سلامت بدن خود را تحت نظر گرفته و در صورت برخورد با وضعیتی غیرعادی به پزشک معالج مراجعه کنند.

این ساعت با اندازه ای برابر 38 × 42 میلی متر،علاوه بر ثبت فعالیتهای روزانه کاربران نظیر مدت زمان شنا، دویدن و ...، از طریق یک لرزش نوری؛ کاربران را از خواب بیدار می کند. شما همچنین می توانید تمامی تماسها و اعلانات گوشی خود در شبکه های اجتماعی را به صورت پیش نمایش و ارتعاشات بسیار ظریف در این ساعت هوشمند مشاهده کرده و از طریق لمس آنها را باز کرده و بخوانید. فعالیتهای این ساعت هوشمند ترکیبی به کمک یک باتری قابل شارژ انجام می شود. این باتری تنها با یک بار شارژ شدن 30 روز عمر مفید داشته و شما می توانید با خیالی آسوده و بدون نگرانی از خاموشی ناگهانی، از قابلیتهای فناورانه این سیستم لذت ببرید.

این ساعت هوشمند به زودی با قیمتی برابر 331 دلار امریکا به بازارهای جهانی عرضه خواهد شد. 

 

کپی