اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹

منیزیم راز قدرت بدنی در سالخوردگان

منیزیم راز قدرت بدنی در سالخوردگان
آرزوکیهان

بر اساس تجزیه و تحلیل داده‌های مرکز ملی رژیم غذایی و تغذیه انگلستان، منیزیم می‌تواند قدرت بدنی و استحکام عضلات را در میان سالخوردگان افزایش دهد.

به گزارش ایران آنلاین به نقل از ساینس، مکمل‌های منیزیم می‌توانند قدرت و استقامت عضلات را بالا ببرند البته این نتیجه با استفاده روزانه این مکمل‌ها امکان پذیر است.
آخرین یافته‌های دانشگاه «است آنگلیا» از ۴۴۱ شرکت کننده ارتباط مستقیم مصرف منیزیم و قدرت بدنی در افراد مسن را به وضوح نشان داده است.
ما می‌توانیم این ماده معدنی مفید را در مواد غذایی چون لوبیا، مغزها، دانه‌ها، سبزیجات برگ سبز، ماهی، گوشت و لبنیات به دست آوریم اما اگر با مشکل مداوم گرفتگی عضلات روبرو هستید داروهای مکمل منیزیم می‌تواند کارساز باشد.
«رابرت پیکارد» استاد برجسته علوم اعصاب دانشگاه درباره این مطالعه گفت: کشاورزی‌های فشرده طی چندین دهه در کشورهای مختلف مواد مغذی خاک را کاهش داده است در این میان ماده معدنی منیزیم نیز در زنجیره غذایی کاهش یافته و همین موضوع باعث بروز بیماری‌های مختلف و گرفتگی عضلات شده است قطعا این روند نگران کننده است.
وی افزود: ما با استفاده از روش اسکن و طیف سنج مغناطیسی ارتباط مولکول‌های منیزیم و قدرت بدنی افراد مسن را مورد بررسی قرار دادیم تا تاثیر کمبود منیزیم را در پیری بررسی کنیم و روشن شد که میزان دریافت روزانه منیزیم با قدرت عضلانی در پیری ارتباط مستقیم دارد. افرادی که دچار کمبود منیزیم هستند میزان حرکات بدنشان دچار مشکل بیشتری است.
وی اظهار کرد: با آغاز دوران پیری عضلات تحلیل رفته و کوچک می‌شوند که باعث بروز نقص حرکتی خواهد شد اما اگر میزان کافی از منیزیم را دریافت کنید می‌توانید در میانسالی و پیری قدرت بدنی بالاتری داشته باشید.

کپی