اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹

کشف 593 دستگاه ماینر غیرمجاز در ورامین

کشف 593 دستگاه ماینر غیرمجاز در ورامین

فرمانده انتظامی شرق استان تهران از کشف ۵۹۳ دستگاه ماینر (استخراج ارز دیجیتال) غیر مجاز در شهرستان ورامین به ارزش ۳۰ میلیارد ریال خبر داد.

سردار کیومرث عــزیـــزی اظهارکرد: در پی کسب خبری مبنی بر نگهداری و استفاده غیرمجاز از دستگاه های ماینر، در یکی از روستاهای ورامین و استفاده از برق شبکه به صورت غیر قانونی، موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران پلیس اطلاعات و امنیت فرمانده انتظامی ویژه شرق استان تهران و پلیس امنیت اقتصادی استان قرار گرفت.

وی با بیان اینکه بلافاصله ماموران به اتفاق نماینده اداره برق شهرستان ورامین پس از هماهنگی با مرجع قضائی به محل اعلامی اعزام شدند، گفت: در بازرسی از این باغ ۵۹۳  دستگاه ماینرکشف شد که در اجرای دستور دادستان دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان ورامین و هماهنگی با ریاست اداره تعزیرات، کلیه اموال جمع آوری و تحویل پلیس امنیت اقتصادی استان و سازمان اموال تملیکی شد.

فرمانده انتظامی شرق استان تهران افزود: ارزش ریالی این دستگاه ها توسط کارشناسان بیش از ۳۰ میلیارد ریال تعیین شده است. در این رابطه مکان موصوف پلمب شد و دو نفر دستگیر و با تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شدند.

 عزیزی در پایان از شهروندان خواست: برای ایجاد امنیتی پایدار در شهرستان و مقابله با سودجویان با پلیس همکاری و هرگونه اطلاعات و اخبار در زمینه مسائل امنیتی و انتظامی را در اسرع وقت به مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ اعلام کنند./پلیس

کپی