اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹
عضو کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی:

عضویت در کمیسیون قضایی شبیه عضویت در کمیسیون اصل 90 شده است/ اعضای رسمی کمیسیون قضایی نمی‌توانند عضو رسمی سایر کمیسیون‌ها شوند

عضویت در کمیسیون قضایی شبیه عضویت در کمیسیون اصل 90 شده است/ اعضای رسمی کمیسیون قضایی نمی‌توانند عضو رسمی سایر کمیسیون‌ها شوند

عضو کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی گفت: در حال حاضر کمیسیون قضایی از نظر اعضا شبیه کمیسیون اصل 90 شده است، به این ترتیب که براساس مصوبه روز یکشنبه اعضای رسمی کمیسیون قضایی نمی‌توانند عضو رسمی سایر کمیسیون‌ها شوند.

با گذشت بیش از 4 ماه از آغاز به کار مجلس یازدهم، کمیسیون قضائی مجلس شورای اسلامی به دلیل به حدنصاب نرسیدن اعضا هنوز تشکیل نشده است، در همین راستا «سیدحاجی موحد»، عضو کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی، در پاسخ به اینکه تاکنون کدام یک از نماینده‌ها عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی شدند؟ گفت: نمی‌دانم چه کسانی عضو کمیسیون قضایی شدند و در جریان نیستم.

این نماینده مجلس در واکنش به اینکه اعضای جدید کمیسیون قضایی اعضای اصلی کمیسیون هستند و یا نمایندگان سایر کمیسیون‌ها در کمیسیون قضایی هستند؟ افزود: با توجه به مصوبه روز یکشنبه این 8 نفر، افراد اعضای رسمی کمیسیون هستند.

موحد در پاسخ به اینکه این نمایندگان براساس تمایل شخصی به عضویت کمیسیون قضایی درآمدند یا بنابر مصلحت؟ تصریح کرد: اعضای جدید براساس تمایل شخصی عضو کمیسیون قضایی شدند البته بنده، نوروزی و غضنفرآبادی اعضای اولیه این کمیسیون بودیم که بقیه براساس پیشنهاداتی که داشتند، عضو شدند.

این نماینده مجلس در رابطه با حداقل تعداد اعضای کمیسیون قضایی اظهار کرد: در حال حاضر کمیسیون قضایی از نظر اعضا شبیه کمیسیون اصل 90 شده است، به این ترتیب که براساس مصوبه روز یکشنبه اعضای رسمی کمیسیون قضایی، نمی‌توانند عضو رسمی سایر کمیسیون‌ها شوند. لذا یکی از دلایلی که این کمیسیون مورد استقبال نمایندگان قرار نمی‌گیرد، همین موضوع است. البته نمایندگان سایر کمیسیون‌ها در کمیسیون حقوقی حضور دارند.

موحد در مورد برنامه‌ها و دستورکارهای کمیسوین قضایی خاطرنشان کرد: ابتدا باید کمیسیون رسمیت پیدا کند سپس پیشنهاداتی که به کمیسیون آمده را بررسی کنیم و بعد براساس آن، تصمیم می‌گیریم./برنا

کپی