اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹

تمدید مهلت ارسال آثار به جشنواره مجازی «نمایشخونه»

تمدید مهلت ارسال آثار به جشنواره مجازی «نمایشخونه»

مسئول کانون تئاتر کودک و نوجوان انجمن هنرهای نمایشی مازندران از تمدید مهلت شرکت در اولین به گزارش روابط عمومی جشنواره، جشنواره مجازی «نمایشخونه» ویژه کودک و نوجوان این استان خبر داد.

مینو طوسی گفت: با تمدید مهلت حضور در این جشنواره، کودکان و نوجوانان از سراسر ایران تا 31 شهریور فرصت دارند در این رویداد مشارکت کنند.

وی درباره اهداف این جشنواره توضیح داد: هدف این جشنواره متوقف نشدن آموزش و رویدادهای نمایشی در دوره شیوع کرونا، برای کودکان و نوجوانان و همچنین ترغیب خانواده‌ها به تولید آثار نمایشی خلاقانه در منزل بر اساس قصه‌ها است؛ بر این اساس تصمیم گرفتیم جشنواره‌ای مجازی برگزار کنیم.

طوسی ادامه داد: هدف اصلی ما این است که در خانه‌ها کودکان و نوجوانان بر مبنای یک قصه با مشارکت بزرگترها اثری نمایشی تولید کنند.

نخستین دوره جشنواره مجازی نمایش ویژه کودک و نوجوان مازندران با عنوان «نمایشخونه» از سوی انجمن هنرهای نمایشی استان مازندران با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مازندران برگزار می‌شود.

کانون تئاتر کودک و نوجوان انجمن هنرهای نمایشی مازندران به منظور تولید آثار نمایشی با محوریت حضور و فعالیت کودکان و نوجوانان با مشارکت نهاد کتابخانه‌های عمومی استان، حوزه هنری، کانون پرورش فکری و سازمان صدا و سیمای مازندران نخستین دوره جشنواره نمایشخونه را برگزار می‌کند.

علاقه مندان باید فیلم آثار خود را همراه با مشخصات شخصی شامل نام، نام خانوادگی، سن، شهر محل سکونت، نام قصه، نام نویسنده یا نویسندگان اثر و شماره تماس ثابت و همراه به صورت پیام متنی به صورت مجازی به پیام‌رسان WhatsApp شماره ۰۹۱۱۴۱۶۹۹۲۶ بفرستند.

این جشنواره در 3 بخش نمایش عروسکی (تک نفره، گروهی، خانوادگی)، نمایش کوتاه و قصه‌گویی (روایت یا کتابخوانی) برگزار می شود.  

همراهان جشنواره و خانواده‌ها در همه بخش‌ها می‌توانند آثار خود را در محورهای ذکر شده تولید و ارسال نمایند. موضوع آزاد است.

بر اساس ضوابط و مقررات جشنواره، تمامی آثار باید توسط دوربین تلفن همراه با کیفیت مناسب نور و صدا و به صورت افقی ضبط شود.

زمان ویدیوی ارسالی باید 2 تا 6 دقیقه باشد.

این جشنواره میزبان نمایش‌های ویژه کودک گروه سنی ب و ج (کودکان 6 تا 12 سال) و نمایش‌های ویژه نوجوانان گروه سنی د (کودکان 12 تا 16 سال) خواهد بود. بزرگ‌ترها نیز می‌توانند به همراه کودکان  در این رویداد مشارکت کنند.

شرکت در تمامی بخش‌ها آزاد است ولی تنها به یک اثر جایزه تعلق خواهد گرفت.

هر شرکت‌کننده می‌بایست در پایان فیلم ارسالی خود را معرفی نماید.

حق انتشار آثار برگزیده برای کانون تئاتر کودک و نوجوان انجمن هنرهای نمایشی استان مازندران محفوظ خواهد بود.

بر اساس ضوابط این جشنواه، آثار فرستاده شده نباید در جشنواره‌های قبلی حائز رتبه شده باشد.

آثار راه یافته به بخش مسابقه در صفحه مجازی انجمن هنرهای نمایشی بارگذاری می‌شود. برگزیدگان جشنواره نیز مهر امسال و در هفته کودک معرفی می شوند.

همچنین آثار برگزیده در برنامه‌های کودک و نوجوان صدا و سیمای مازندران پخش می شود./ ایسنا

کپی