اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱ آبان ۱۳۹۹
رئیس انجمن علمی مددکاری اجتماعی ایران:

برگزاری مجالس عزاداری در محرم نماد همبستگی جامعه است

برگزاری مجالس عزاداری در محرم نماد همبستگی جامعه است

رئیس انجمن علمی مددکاری اجتماعی ایرنا گفت: برگزاری مناسک و مراسم محرم به طور حتم نماد همبستگی جامعه است و تامین نیاز محرومان بهترین شیوه کمک به آن‌ها در این ایام است.

مصطفی اقلیما افزود: کمک به محرومان و نیازمندان یکی از اصول اساسی دین اسلام است بر این اساس در ایام محرم برخی از اقدامات همچون تدریس رایگان یک استاد دانشگاه و پذیرش و معالجه رایگان بیماران توسط پزشکان از بهترین اقسام عزاداری در این ایام است.

وی افزود: گاه مرگ یک بیمار مبتلا به کرونا از طرف بیمارستان با هزینه‌های هنگفت روبه‌رو می‌شود؛ کاهش این هزینه‌ها در ایام محرم از طرف مراکز بهداشت و درمان نیز به طور حتم یکی از اقسام عزاداری است.

رئیس انجمن علمی مددکاری اجتماعی ایران تصریح کرد: فروش اجناس و اقلام مورد نیاز شهروندان با سود اندک از طرف صنف بازاری نیز می‌تواند یکی از اقسام سوگواری در این روزها باشد. آثار و نتایج این اقدامات هم بی‌شک در کوتاه‌مدت و درازمدت در کشور متجلی می‌شود.

اقلیما همچنین با اشاره به شیوع ویروس کرونا در جهان یادآور شد: یکی از مهمترین اصول دین اسلام حفظ سلامت بدن و عدم مردم آزاری است؛ براین اساس باتوجه به شیوع این بیماری آدمی در صورت احساس ناقل بودن باید از حضور در تجمعات خودداری کند.

وی ادامه داد: رعایت هر یک از آداب و اصول مذهبی دین به اعتقاد علما و روحانیون اگر با آسیب فردی و اجتماعی همراه می‌شود، فاقد ضرورت است. به عنوان مثال روزه برای یک بیمار بی‌شک ضرورت نخواهد داشت./ایرنا

کپی