اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹

اعضای شورای عالی استان‌ها محرومیت‌های مناطق مختلف را می‌شناسند

اعضای شورای عالی استان‌ها محرومیت‌های مناطق مختلف را می‌شناسند

رییس شورای عالی استان‌ها با تاکید بر محرومیت زدایی گفت: اعضای شورای عالی استانها بهترین افراد مطلع از محرومیت های سطح کشور هستند.

علیرضا احمدی در سی و پنجمین اجلاس شورای عالی استان‌ها که با حضور سردار سعید محمد فرمانده قرارگاه خاتم الانبیا برگزار شد، افزود: شورای عالی استان‌ها متشکل از ٧۵ نماینده از ٣١ استان کشور، عصاره جمعیت ١٢۵ هزار و ٩٩٢ نفره است که مجلس دوم کشور محسوب می‌شود.
وی ادامه داد: شورای عالی استان‌ها تنها نهادی است که بعد از دولت می‌تواند مستقیما به مجلس طرح ببرد و نهادها می توانند از این ظرفیت برای تدوین قوانین استفاده کنند.
احمدی اظهارداشت: اعضای شوراها شبکه بزرگ هستند که می توانند تمام سیاست‌های کلان نظام مقدس جمهوری اسلامی را در شهر و روستا به صورت خرد به اجرا در بیاورند.
رییس شورای عالی استان‌ها اضافه کرد: امروز در هر شهری وارد شویم عمده کارها با شهرداری و مدیریت شهری و در روستاها با دهیاری ها است و این ظرفیت بزرگی است.
احمدی با اشاره به حضور مهمان نشست شورای عالی استانها افزود: قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا طرح های بزرگی در کشور اجرا کرده است که با همکاری شورای عالی استانها می توان این اقدامات را بهتر و بیشتر کرد.
رییس شورای عالی استان‌ها با تاکید بر موضوع محرومیت زدایی گفت: قرارگاه خاتم الانبیا در جهت رفع محرومیت طرح های بزرگی به اجرا درآورده است و از سوی دیگر باید یادمان باشد که بهترین افرادی که از محرومیت‌های سطح کشور مطلع هستند همین افراد و اعضای شوراهای شهر ور وستا هستند.
احمدی اضافه کرد: باید محرومیت‌ها شناخته و در جهت رفع آنها اقدام شود.
رییس شورای عالی استان‌ها اظهارداشت: شوراها کاربردی، راهبردی و اثرگذار هستند و باید هرکجا مشکل، نارضایتی یا ناکارآمدی وجود دارد، با یاری یکدیگر برطرف کنیم و ما نباید منتظر آن باشیم که دیگران وظایف خودشان را انجام دهند بلکه باید تلاش کنیم هر کجا نارضایتی وجود دارد آن موضوع را با همکاری حل و فصل شود.

/ایرنا 

کپی